Конкурс стартапів "Smart-devices 2019"
23 - 24 листопада 2019 року в комунальному закладі позашкільної освіти «Центр творчості дітей та юнацтва Святошинського району м. Києва» відбувся конкурс стартапів "Smart-devices-2019".
Дякуємо Святошинській районній в місті Києві державній адміністрації та управлінню освіти, молоді та спорту Святошинської РДА за підтримку, технічне, матеріальне забезпечення та надання призів учасникам конкурсу. Головний підсумок акції -це нереально класні ідеї наших талановитих дітей! Енергетику зали не можливо передати, але її відчув кожен, хто там знаходився.
Темою цьогорічного конкурсу - «Безпека учасників дорожнього руху». У заході брали участь вісім команд вихованців гуртків ЦТДЮ Святошинського району. У креативному просторі нашої STEAM-лабораторії з самого ранку і до вечора кипіла робота. Ідей безліч, емоції зашкалювали!
Перше місце посіла команда Синіх. Проект «Smart Steering» («Розумне кермо»), який вони презентували, журі відзначило в номінації «Найкращий функціонал». Розробка не дозволяє водію сідати за кермо в нетверезому стані, контролює його фізичні показники, щоб завадити засинанню за кермом (у разі значного уповільнення пульсу кермо починає вібрувати) і, навіть у критичній ситуації автоматично викликає швидку допомогу.
Друге місце виборола команда Червоних із проектом «Blind Zone». Журі відзначило цей проект у номінації «Найбільш практичне застосування». Винахідники пропонують додаткове обладнання (датчики) для «сліпих зон» у фур, що приверне увагу водія та мінімізує аварії за участю фур.
На третьому місці команда Помаранчевих з проектом «DistanSer», що відзначений журі в номінації «Найкраще продуманий проект». Учасники помаранчевої команди наймолодші за віком та дебютанти в хакатоні, але виявили дуже актуальну проблему безпеки на дорозі та варіант її вирішення.
Однакову кількість балів за результатами оцінювання журі здобули команди Фіолетових та Білих. Команда Фіолетових захищала проект «RoadSafery» («Безпечний перехід») та здобула номінацію «Найкраща командна робота». Винахідники презентували розумний пішохідний перехід, який додатково освітлюється при наближенні пішохода, що особливо актуально в сільській місцевості, де освітлення недостатньо.
Команда Білих здобула номінацію «Найкращий прототип» за свій винахід «Cross Robot» – робот-регулювальник для автоматичного регулювання на перехрестях у разі виходу з ладу світлофора або для використання під час проведення масових заходів.
Команда Чорних презентувала проект «SobCar» («Датчик алкоголю»), який також порушує дуже актуальне питання - водіння в нетверезому стані. Їх пристрій був презентований як необхідний і такий, що потребує узаконення на державному рівні. Проект «Sob Car» здобув номінацію «Найактуальніший проект».
Команда Жовтих з проектом «FireFly» («Світлячок») здобула номінацію «Найпростіший у реалізації проект». Ними була порушена проблема безпеки дорожнього руху в місцях з поганим освітленням доріг і переходів.
Команда Зелених здобула номінацію «Найвище соціальне значення проекту» за винахід «SecurityGo». Цей пристрой є розумним браслетом, що допомагає людям з вадами зору та слуху при переході дороги.
Дякуємо нашому жюрі, яке стикнулося з важкою задачею: знайти кращих серед найкреативніших. Дякуємо за роботу та всебічну підтримку наших учасників Ревуцькій Лілії Йосипівні, головному спеціалістові відділу позашкільної освіти управління освіти, молоді та спорту Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації, Полюховичу Миколі Миколайовичу, інспекторові відділу зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції у м. Києві Департаменту патрульної поліції, Наконечній Анні Олександрівні, архітектору ТОВ «Спектрум Девелопмент», та Пусу Кирилу Павловичу, провідному конструктору ТОВ "A. DRONS".
Директор закладу Світлана Дмитрівна Рослякова подякувала нашим менторам, що два дні допомагали дітям вирішувати різні питання: Костянтину Мульганову (керівнику гуртка "Lazer Work" та гуртка робототехніки "Евріка"), Катерині Макаровій (керівнику гуртка "WEB-дизайн та комп'ютерна графіка»), Валерію Наливайку (керівнику судномодельного гуртка), Святославу Циганову (керівнику гуртка "STEM для початківців"), Денису Тетеріну (керівнику гуртка 3D-моделювання), Олексію Мульганову (керівнику гуртка "Robot-GO"), Костянтину Ватилю (керівнику гуртка "Основи IT. Апаратне та програмне забезпечення" та нашому сисадміну), Богдану Войнаровському (керівнику авіамодельного гуртка «Атмосфера»), а також волонтеру Іллі Білоусу. Дякуємо оргкомітету - Ірині Іванніковій, заступнику директора з НВР, та Ользі Хом'яковій, завідувачці науково-технічного відділу.
Підводячи підсумки, хочемо анонсувати районний конкурс «"Smart-devices 2020» для учнів шкіл Святошинського району, що відбудеться в січні 2020 року. Запрошуємо креативних та допитливих!
Джерело: ЦТДЮ Святошинського району.