Коронавірусна інфекція: карантин «вихідного дня»
За статистичними даними станом на 24 листопада кількість людей, які захворіли коронавірусом Covid-19 від початку пандемії в Україні, становить 647976, із них 12287 за попередню добу, у Києві зафіксовано черговий антирекорд щодо виявлених хворих на коронавірусну інфекцію за добу – 1422 випадки, 30 людей померло. За останні тижні смертність від коронавірусу значно зросла.
З метою запобігання поширенню коронавірусної інфекції державою вводиться ряд виважених заходів, один з яких - карантин «вихідного дня».
Що передбачає введення карантину «вихідного дня»:
у вихідні дні, суботу та неділю, починаючи з 00.00 суботи до 00.00 понеділка мають закрити все, крім продуктових магазинів, аптек, транспорту, заправок та ветеринарних аптек;
ресторани, кафе, інші заклади громадського харчування мають працювати виключно "на виніс".
МОЗ рекомендує заборонити у вихідні дні роботу ТРЦ, проведення розважальних заходів. "Лише мінімізуючи контакти, можливо розірвати ланцюг передачі вірусу", - заявили в міністерстві.
З 9 листопада в Україні почало діяти нове карантинне зонування - вся карта країни стала "помаранчевою" та "червоною", "зелених" та "жовтих" зон не залишилося.
Тобто, значна кількість обмежень вже мала б діяти в країні. Але у багатьох містах цього не відбувається.
При цьому, захворюваність стрімко зростає. Чиновники обіцяють, що жорсткий локдаун має бути лише крайнім заходом.
Президент Володимир Зеленський раніше не виключив, що локдаун в Україні можуть запровадити при 15 тисячах нових хворих на день.
"Ввести і сказати, що завтра у нас жорсткий локдаун, - це неважко. Але ми повинні знайти баланс. У нас є ще стан економіки, і ми повинні зважувати і знайти баланс з точки зору захисту і роботи звичайних людей. Ми розуміємо, що ввести жорсткий локдаун на тижні і на місяць - це значить залишити людей без роботи", - прокоментував міністр охорони здоров’я Максим Степанов можливість локдауну.
Карантин вихідного дня, за його словами, дозволить розірвати ланцюг передачі та розповсюдження коронавірусу, зберігаючи функціонування економіки.
Джерело: відділ з питань цивільного захисту.