Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Святошинська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

КП «РЕО-1» надає роз’яснення щодо нарахування за спожите холодне водопостачання

Опубліковано 17 жовтня 2014 року о 16:57

Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг (надалі – НКРКП) від 18.06.2014 №756 «Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення ПАТ «Акціонерна компанія «Київводоканал»» з 1 липня 2014 року встановлено єдині тарифи ПАТ «АК «Київводоканал» (надалі – Товариство) для розрахунків з усіма категоріями споживачів:

- на послуги з централізованого водопостачання – 3,888 грн. за 1 куб. м. (з ПДВ);

- на послуги з централізованого водовідведення – 3,576 грн. за 1 куб. м. (з ПДВ).

Новий тариф, встановлений Нацкомісією, повністю покриває витрати Товариства на приготування питної води, подачу її до зовнішнього зрізу будинку, відведення та очищення стоків без використання внутрішньобудинкових мереж. Однак, до зазначеного тарифу не увійшла оплата роботи виконавця послуг – подача води безпосередньо у квартиру та обслуговування внутрішньобудинкових мереж. Тариф також не містить коштів на розвиток підприємства. Розширена структура тарифу відкрита для публічного доступу – з нею і новими тарифами можна ознайомитися за посиланням на сайті Київводоканалу у розділі «Розрахунки/тарифи».

Отримані від нового тарифу кошти підуть, перш за все, на підтримку в належному стані систем холодного водопостачання та водовідведення з метою їхньої безперебійної роботи, а також на удосконалення процесу підготовки питної води – покращення її органолептичних властивостей.

Порядок обліку та оплати послуг визначено Постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 р. N630. «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення», де п. 11. передбачено, що у разі встановлення будинкових засобів обліку води у багатоквартирному будинку, де окремі квартири обладнані квартирними засобами обліку, споживач, який не має квартирних засобів обліку, оплачує послуги згідно з показаннями будинкових засобів обліку, не враховуючи витрати води балансоутримувача, юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які є власниками або орендарями приміщень у цьому будинку, та сумарних витрат води за показаннями усіх квартирних засобів обліку. Різниця розподіляється між споживачами, які не мають квартирних засобів обліку, пропорційно кількості мешканців квартири в разі відсутності витоків із загальнобудинкової мережі, що підтверджується актом обстеження, який складається виконавцем у присутності не менш як двох мешканців будинку.

За наявності витоків із загальнобудинкової мережі споживачі, які не мають квартирних засобів обліку, оплачують послуги з холодного, гарячого водопостачання та водовідведення за встановленими нормативами (нормами) за місяць, у якому ці витоки виявлено. ДБН передбачено передбачені різні норми споживання в залежності від ступеню благоустрою будинку.

Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг від 18.06.2014 №756 «Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення ПАТ «Акціонерна компанія «Київводоканал»» з 1 липня 2014 року встановлено єдині тарифи ПАТ «АК «Київводоканал» (надалі – Товариство) для розрахунків з усіма категоріями споживачів:

- на послуги з централізованого водопостачання – 3,888 грн. за 1 куб. м. (з ПДВ);

- на послуги з централізованого водовідведення – 3,576 грн. за 1 куб. м. (з ПДВ).

Встановлені тарифи розраховані НКРКП виключно з врахуванням витрат виробника послуг до зовнішнього зрізу будинку та не містять витрат виконавців послуг, які пов’язані з нарахуванням, обліком та збором платежів споживачів цих послуг.

Починаючи з 1 липня 2014 року, зазначені тарифи застосовуються Товариством при виставленні рахунків мешканцям за спожиті послуги.

«Платіжка» на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення формується в залежності від варіанту співпраці між Товариством та житловими організаціями. Для житлових організацій, які обслуговуються через КП ГІОЦ, наразі друкується єдина квитанція – детальніше за посиланням на офіційному веб-сайті ГІОЦ.

З 1-го липня 2014 року Постановою НКРКП від 18.06.2014 №756 встановлено єдині тарифи для ПАТ «АК «Київводоканал» для розрахунків з усіма категоріями споживачів, які не передбачають знижки в разі оплати до 20 числа поточного місяця. Тобто така знижка вже скасована.

Для оформлення пільги на воду без лічильника споживач повинен надати довідку про склад сім'ї, копії документів, що підтверджують право пільговика та членів його сім'ї на пільги (з пред'явленням оригіналів цих документів), копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів, пред'являє паспорт.

Розмір відшкодування пільги на житлово-комунальні послуги залежить від пільгової категорії згідно норм споживання громадянами холодної та гарячої води і водовідведення на одну особу із розрахунку за місяць, які затвердженні розпорядженням Київської міської державної адміністрації від 15.07.2004 року №1285. Розповсюдження пільги на членів родини визначено статтею 51 Бюджетного Кодексу України. До членів сім'ї пільговика належать: дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, визнані інвалідами з дитинства  І та ІІ групи або інвалідами І групи; особа, яка проживає разом з інвалідом війни І групи та доглядає за ними, за умови що інвалід війни не перебуває у шлюбі; непрацездатні батьки; особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, який має право на пільги, та проживає разом з ним.

Для організації допомоги в отриманні киянам субсидій створено додаткову мережу з 53 консультаційних пунктів при житлових організаціях та ОССБ. Крім того, подовжена робота відповідних служб, які працюватимуть й у вихідні. Для отримання компенсації необхідно звернутися із заявою до органів соціального захисту населення за місцем реєстрації та надати довідку про склад зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, довідку про їхні доходи за шість попередніх місяців.

Право на компенсацію мають ті сім’ї, в яких їхній середньомісячний сукупний дохід за останні півроку не перевищував прожиткового мінімуму для сім’ї. Цей мінімум визначається як сума прожиткових мінімумів для кожного члена сім’ї. Зокрема: для працездатних осіб – 1218 грн., для дітей до 6 років – 1032 грн., для дітей віком від 6 до 18 років – 1286 грн., для осіб, які втратили працездатність – 949 грн.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux