КП «РЕО-4» шукає шляхи вирішення утилізації твердих побутових відходів (фото)
Проблеми накопичення та утилізації твердих побутових відходів виникають і потребують свого вирішення в кожній цивілізованій країні.
Особливо актуальною ця проблема є в в системі міського господарства, оскільки останнім часом небезпека, що породжується господарською діяльністю людини, перевищує всі розміри та результати природних катастроф та катаклізмів.
Тверді побутові відходи - це відходи, які утворюються в процесі життя та діяльності людини і накопичуються у житлових будинках, громадських, навчальних, лікувальних, торговельних та інших закладах.
За більш відомою та вживаною в побуті класифікацією ТПВ можна назвати відходами споживання, тобто відходи, що утворюються як безпосередньо в домашніх господарствах, так і в комунальній сфері в цілому.
Проблема поводження з твердими побутовими відходами існує тисячі років з моменту виникнення людської цивілізації. Але в останні десятиріччя ця проблема набула великої загостреності у зв’язку з появою нових матеріалів та речей в життєвому обігу людей. Це привело до суттєвої зміни морфології ТПВ та появи в ній додаткових фракцій, які насичені шкідливими для довкілля та здоров’я людей компонентами (пластик, важкі метали, інші токсичні компоненти).
За оцінками експертів, склад сучасних ТПВ виглядає приблизно наступним чином: папір та картон — 41%, сміття — 17,9%, гума, шкіра та деревина — 8,1%, харчові відходи — 7,5%, метали — 8,7%, скло — 8,2%, інше — 8,6%..
За останніми оцінками, в Україні щорічно накопичується близько 35 млн. тонн ТПВ, і темпи їх накопичування невпинно зростають. Оскільки основними технологіями поводження з ТПВ в нашій країні залишаються захоронення на полігонах і сміттєспалювання, за рівнем впливу полігонів на довкілля Україна посідає перше місце в Європі.
Проблема поводження з ТПВ ускладнюється все зростаючою кількістю їх накопичення та низькою швидкістю їхнього розкладання у оточуючому середовищі.
Складування ТПВ на сміттєзвалищах є найбільш недосконалим та екологічно небезпечним способом поводження з ними. Стічні води звалищ (фільтрат), які є токсичними, забруднюють ґрунти, поверхневі та ґрунтові води на великі відстані від місць розташування звалищ. Самоспалення ТПВ та їх гниття на сміттєзвалища призводить до викидів в повітря токсичних речовин
Комунальне підприємство «Ремонтно-експлуатаційна організація-4», вчасно реагуючи на звернення мешканців, регулярно проводить роботи по вивезенню твердих побутових відходів з прибудинкових територій житлових будинків.
05 листопада 2013 року комунальники вивезли ТПВ з вулиць Жмеринської, 4 та Зодчих, 66, 68/2, 70, 72.
Для запобігання виникнення нещасних випадків та травмування населення в осінньо-зимовий період, КП «РЕО-4» проведено кронування та зняття сухих гілок на тополях і вербах на прибудинкових територіях житлових будинків за адресами: вулиця Зодчих, 70 та вулиця Зодчих, 72.