КП «РЕО-6» дає поради, щодо утеплення слабких місць житлових будинків
Майже 30 % всього тепла виходить з оселі через шпарини у дверях та вікнах. Підвищити температуру в квартирі на 3-4°С допоможуть елементарні заходи теплоізоляції.
Заклейте вікна та проведіть ізоляційні заходи. Чим товщі і масивніші двері, тим більше тепла збережеться у квартирі. Старі двері можна оббити шкірозамінником з поролоновою прокладкою. Щілини між стіною і дверима потрібно заштукатурити монтажною піною. Якщо ж ви вирішили поміняти двері, то (якщо є можливість) стару теж збережіть, тобто у вас буде двоє дверей, між якими утворюється теплоізолююча повітряна прокладка. Тепловтрати при утепленні вхідних дверей знизяться на 1,5%. Утеплені вікна, до речі, підвищують температуру в квартирі на 1-2 градуси! Однак простим обклеюванням такого результату можна й не добитися. Оптимальний варіант - герметичні склопакети (пластикові або дерев'яні). Тепловтрати при утепленні вікон знизяться на 3-5%.
Крім вікон та дверей – тепло виходить через вентиляційні отвори, особливо якщо ви живете на останніх поверхах. Оскільки вентиляційні отвори наглухо закривати не можна, обладнайте їх спеціальними дверцятами або куском картону. Це допоможе підвищити температуру на 2-3° С!
Якщо ваші батареї недостатньо нагріваються – проблемою може бути утворення повітряних пробок. Щоб вирішити проблему достатньо відкрутити клапан на батареї і дочекатися, доки потече вода. Декоративні панелі на батареях забирають до 20% тепла кімнати. Крім того, тепловіддача батарей, які розміщені в нішах на 10% менша, ніж у тих, які виступають в кімнату. Якщо у квартирі холодно, краще обійтися без декору, а якщо ви лише будуєтесь чи робите ремонт, слід подумати про те, щоб не «ховати» батарею в нішу.
Вкритий фольгою теплозахисний екран розміщений між стіною та батареєю здатен підвищити тепловіддачу радіатора на 20%; При цьому витрати на опалення приміщення зменшуються на 5-10%. Наклейте фольгу на ДСП та розмістіть на стіні за батареєю. Батарея з гладкою поверхнею підвищує тепловіддачу приблизно на 10%. Доведено, що темно-коричневий колір найкраще віддає тепло. З батареєю такого кольору ви отримаєте тепла – на 8-10 % більше ніж з білою. Очистивши поверхню батареї від декількох слоїв старої фарби та зробивши її гладенькою, пофарбуйте у темно-коричневий колір.
Якщо у вас довгі штори, то майже 20 % тепла йде на обігрів вікна, а не кімнати. Штори, які не закривають батарею дають можливість надходити теплу в кімнатний простір. Біля найхолоднішої стіни в кімнаті поставити шафу. А ось ставити меблі (наприклад, диван) біля батареї не варто. Справа в тому, що в цьому випадку ви порушуєте повітрообмін. Тепле повітря йде вгору, виходить, що батарея гріє на всю потужність, але ви це не відразу відчуваєте. Звичайно, потім кімната прогріється.
Взимку через скло у вікні втрачається від 10-14 % тепла. Закриваючи його на ніч короткими шторами, ви зберігаєте тепло в кімнаті.
Тепловтрати через вхідні двері й розбиті вікна в під’їздах можуть становити близько 5-15% від сумарних теплових втрат будинку. Закривайте вхідні двері, а працівники РЕО проведуть заміну скла у вікнах під’їздів.
Це допоможе зберегти тепло у всіх приміщеннях будинку!