Мапою ментального здоров’я Києва скористались вже майже 4 тисячі разів – Марина Хонда
Мапою ментального здоров’я Києва за два тижні скористались 3 915 разів. Про це повідомила заступниця голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Марина Хонда під час виступу на Міжнародному форумі реабілітації та медичного туризму. Захід організований Управлінням туризму та промоцій КМДА спільно з Українською асоціацією медичного туризму.
«Коли ми говоримо про медичну реабілітацію, то маємо на увазі не тільки фізичне здоровʼя, а й ментальне. Психологічний стан – важливий, і про нього треба піклуватися на рівні з тілом, а подекуди й більше. Нещодавно запрацювала Мапа ментального здоров’я Києва, яка стала віртуальним місточком між мешканцями і мешканками Києва та спеціалістами й спеціалістками. Це стало важливим кроком у напрямі розбудови безбар’єрної системи підтримки ментального здоровʼя. За перші два тижні нею вже скористались майже 4 тисячі разів», – зазначила Марина Хонда.
За її словами, наразі на мапі розміщена інформація про понад 300 надавачів і надавачок послуг – психологів і психологинь, центрів підтримки, соціальних служб. Незабаром долучать також інформацію про верифікованих приватних надавачів і надавачок послуг, громадські, благодійні організації тощо.
«Київ має значний потенціал для розвитку інклюзивного туризму, що потребує спільних зусиль з боку міста, бізнесу та громадськості. Наразі вже запроваджені екскурсійні прогулянки для людей з порушеннями слуху, зору та маломобільних груп. У межах міської цільової програми «Підтримка киян – Захисників та Захисниць України» на 2023–2025 роки ми продовжуємо надавати туристично-реабілітаційні послуги, що включають безоплатні одноденні тури до українських міст для військових, їхніх родин та позитивно впливають на психологічний стан учасників і учасниць», – зазначила начальниця Управління туризму та промоцій КМДА Марина Радова.
За її словами, захід спрямований на вирішення й обговорення важливих завдань, які постали перед фахівцями й фахівчинями охорони здоров’я України та міжнародними партнерами й партнерками з початку повномасштабного вторгнення:
- лікування та реабілітація Захисників, Захисниць, їхніх родин і родин загиблих;
- психологічна підтримка та оздоровлення населення;
- залучення міжнародних грантів;
- відновлення та розширення медичної інфраструктури України;
- будівництво та реконструкція медичних і реабілітаційних центрів.
У Форумі беруть участь міжнародні експерти й експертки, керівники та керівниці профільних асоціацій, представники та представниці державних інституцій, провідних клінік і світових провайдерських компаній медичного туризму. Спікери й спікерки з України, США, Ізраїлю, Польщі, Туреччини, Індії та інших країн обмінюються знаннями та передовими практиками у сфері реабілітації та медичного туризму.
Джерело: КМДА