Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
Святошинська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

«Майно комунальної власності повинне використовуватись ефективно», - начальник відділу з питань майна комунальної власності Олександра Темченко

Опубліковано 28 квітня 2014 року о 10:47

Про ефективність використання майна комунальної громади ми поспілкувалися з начальником відділу з питань майна комунальної власності Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації Олександрою Іванівною Темченко.

- Олександре Іванівно, які на сьогодні в районі вживаються заходи щодо підвищення ефективності використання комунального майна?

О.Т.: З метою підвищення ефективності використання комунального майна вжито ряд заходів направлених на визначення реального стану майна, налагодження  роботи з досудового стягнення заборгованості з орендної плати, претензійно – позовної роботи, покращення взаємодії з правоохоронними органами та органами виконавчої служби, посилення контролю за повнотою та своєчасністю розрахунків та цільовим використанням орендованого майна.

Зокрема, протягом 2013 року: проведено інвентаризацію майна переданого до сфери управління Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації, створено Єдиний реєстр нерухомого майна комунальної власності, переданого до сфери управління Святошинської районної в м. Києві державної адміністрації, який постійно підтримується в актуальному стані, запроваджено щомісячний моніторинг стану розрахунків по орендній платі за користування нерухомим майном, розроблено та доведено для керівництва в роботі Пам’ятку щодо дій балансоутримувачів у випадках несвоєчасного проведення розрахунків за орендне користування майном комунальної власності, запроваджено щомісячний моніторинг стану претензійно-позовної роботи по заборгованості за оренду нерухомого майна, доопрацьовано Типовий договір оренди в частині посилення забезпечення зобов’язань за договором з боку орендарів, проведено аналіз перспективності можливості стягнення існуючої заборгованості, підготовлено та погоджено з профільними комісіями та заступниками голови КМДА проект Рішення Київради про списання безнадійної заборгованості по орендних платежах (розгляд даного проекту очікується на найближчому пленарному засіданні Київради), запроваджено практику щомісячного проведення нарад з орендарями – боржниками.

- Як ви вважаєте, наскільки дієвими є вжиті заходи?

О.Т.: Про дієвість перелічених вище заходів свідчать розрахункові рейтингові показники, скорельовані на фактор нарахувань та сплати по ТОВ «Будівельна компанія «Юкон–буд», так: темп зростання (зменшення) обсягу заборгованості по платі за здачу в оренду нежитлової площі, переданої до сфери управління районних в місті Києві державних адміністрацій, у відсотках до початку року становить – 82,6% (17,4%, або – 812,3 тис.грн.), а співвідношення отриманої орендної плати до нарахованої у звітному періоді відповідного року, у відсотках становить – 101,4% (1,4 %, або – 101,7 тис.грн.).

У 2014 році продовжується робота направлена на підвищення ефективності використання майна комунальної власності, а саме: запровадження щоквартального проведення аналізу стану заборгованості та вжиття своєчасних заходів щодо  списання безнадійної заборгованості з орендної плати; посилення персональної відповідальності керівників підприємств – балансоутримувачів щодо своєчасного вжиття заходів із розірвання договорів оренди та виселення боржників та контролю за виконанням орендарями зобов’язань за договорами оренди (обов’язкове страхування приміщень, перерахування авансових платежів за 2 останніх місяці дії договору, своєчасності проведення поточних розрахунків, цільового використання тощо); запровадження постійного контролю виконання умов договорів оренди шляхом проведення вибіркових обстежень (перевірок) приміщень, що здаються в оренду.

- Що ж, на вашу думку, стримує підвищення ефективності використання майна комунальної власності?

О.Т.: Незважаючи на всі заходи направлені на підвищення ефективності використання майна комунальної власності, що вживалися Святошинською районною в місті Києві державною адміністрацією, одним із значних негативних важелів впливу на даний показник, нажаль залишається виконавська дисципліна. Так, відсутність постійного контролю з боку керівників балансоутримувачів за виконанням умов договорів оренди орендарями практично нівелює намагання адміністрації своєчасно отримувати орендні платежі в повній мірі, отримувати достовірну та своєчасну інформацію для прийняття правильних управлінських рішень тощо.

Наприклад, Управління освіти Святошинського району систематично порушує терміни надання інформації про стан розрахунків за оренду комунального майна. Інформація надається із помилками та потребує значного часу для їх виправлення. Так, навіть остання звітність надана із запізненням на 10 днів, виявлені помилки не виправлені і на сьогоднішній день. У договорах оренди мають місце чисельні помилки. Велика кількість договорів повертається на доопрацювання по декілька разів, що значно затягує у часі укладання договорів з орендарями.

Управління охорони здоров’я Святошинського району штучно затягують проведення претензійно-позовної роботи із боржниками за договорами оренди, невжиття заходів щодо забезпечення позовів про стягнення заборгованості.

Досі у більшості балансоутримувачів відсутнє персональне закріплення відповідальних працівників за конкретними орендарями. А це унеможливлює застосування інституту персональної відповідальності.

- Який же можна запропонувати вихід із ситуації, що склалася?

Спільно з юридичним відділом ми плануємо розробити алгоритм проведення обстеження приміщень комунальної власності, що здаються в оренду щодо виконання орендарями умов договорів оренди.

Балансоутримувачам приміщень ми пропонуємо запровадити персональне супроводження додержання вимог договорів оренди та забезпечити 100% виконання умов договорів оренди у частині перерахування авансової орендної плати у розмірі не менше ніж орендна плата за 2 місяці.

Крім цього буде проведена інвентаризація договорів на надання комунальних послуг та про відшкодування витрат на утримання нежитлових приміщень. Вживатимуться заходи щодо укладання таких договорів у разі їх відсутності.

Планується також розробити проект Порядку взаємодії підприємств Святошинського району міста Києва щодо забезпечення виконання умов договорів оренди та інших зобов’язань орендаря, що виникають під час договору оренди.

Свої рекомендації щодо проведення аналізу ефективності використання майна комунальної власності в розрізі орендарів з обов’язковим економічним обґрунтуванням компенсації витрат установ освіти, які виникають під час договору оренди ми надамо управлінню освіти. Зокрема, по кожному орендарю буде визначено доцільність зміни істотних умов договорів оренди в частині збільшення розміру орендної плати.

До відповідальності будуть притягнені особи, відповідальні за своєчасність та достовірність надання інформації про стан розрахунків за договорами оренди, стан проведення претензійно-позовної роботи, оформлення договорів оренди.

 

Джерело: відділ з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux