Медична допомога вагітним під час воєнного стану
У структурі КНП «КДЦ» Святошинського району м. Києва працюють жіночі консультації за такими адресами медичної практики:
вул. Чорнобильська, 5/7, м. Київ, 03179 - філія № 1;
вул. П. Курінного, 2, м. Київ, 03148 - філія № 3;
вул. Булаховського, 26, м. Київ, 03164 - філія № 4;
вул. Відпочинку, 11, м. Київ, 03115 - філія № 5.
Одним з основних завдань жіночих консультацій є спостереження вагітних. Наразі лікарями акушер-гінекологами спостерігаються більше як півтори тисячі вагітних, в тому числі і з числа осіб, що прибули з тимчасово окупованих територій або територій із загрозою проведення військових дій.
Медична допомога вагітним жіночими консультаціями КНП «КДЦ» надається на підставі договору з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) за пакетом медичних гарантій «Ведення вагітності в амбулаторних умовах».
НСЗУ надано роз’яснення, де спостерігатися вагітним та отримувати медичну допомогу при пологах в умовах воєнного стану. Зазначається, що незалежно від терміну вагітності, а також чи ставала вагітна раніше на облік, вона може обрати будь-яку найближчу жіночу консультацію, яка надає медичну допомогу за договором з НСЗУ, та розраховувати на медичний супровід безоплатно. Звернутися до реєстратури жіночої консультації можна як з електронним або паперовим направленням від лікаря первинної ланки, так і без направлення.
Спрощено процедуру формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність (МВТН) для українок, які через військову агресію були змушені виїхати за кордон. Із 30-го тижня вагітності жінки мають право отримати листок непрацездатності й відповідні соціальні виплати. Тому на час воєнного стану МОЗ України дозволило лікуючим лікарям формувати МВТН без особистого прийому вагітної. Вагітна має зв’язатися з лікарем, який вів або веде її вагітність, і заявити про бажання сформувати МВТН.
Якщо пацієнтка втратила контакт зі своїм лікарем, може звернутися до іншого. Однак у такому випадку потрібно надати лікарю документ, який підтверджує вагітність та її строк. Це може бути довідка або виписка з останнього огляду вагітної лікарем у країні її перебування. Лікар в Україні перевірить попередні медичні записи про вагітність і сформує МВТН, що стане підставою для автоматичного створення електронного лікарняного. На період дії воєнного стану медичну консультацію вагітним можна надавати за допомогою технічних засобів комунікації – через телефон або комп’ютер.
Джерело: Комунальне некомерційне підприємство «Консультативно-діагностичний центр» Святошинського району