Ми показали, на що здатна тероборона Ірпеня та ЗСУ: Маркушин до річниці деокупації Ірпеня
Рівно рік тому українські добровольці та силовики звільнили Ірпінь від російських загарбників. Пекельні бої за місто тривали 23 дні, і врешті мер міста Олександра Маркушин записав історичне відео зі словами: «Сьогодні звільнений Ірпінь!».
«Я мріяв сказати ці слова усі дні перебування російської мерзоти у нашому місті. Скажу чесно, тоді говорити було дуже важко — хотілося сміятися і плакати водночас. Тремтів голос і все всередині. Але невимовно раділа душа! Ця перемога показала всьому світові, чого варта так звана „друга армія світу“. І на що здатна Тероборона Ірпеня та ЗСУ!», — написав у своєму телеграмі Маркушин.
Очільник деокупованого на Київщині міста пригадує, коли він разом із теробороною зайшли в частину міста, яка була окупована, їм відібрало мову. Оскільки побачили на вулицях та у дворах вбиті тіла людей. Лише згодом зʼясується, що таких тіл у місті було три сотні.
«А далі була проведена колосальна робота — ексгумація тіл, транспортування, захоронення. Тоді всім цим займалася героїчна команда волонтерів. Це дуже складна робота, на яку мало хто наважиться», — додав мер Іреня.
До річниці звільнення міста вийшов 40-хвилинний документальний фільм з символічною назвою «Форпост Ірпінь». Хронологічна стрічка знята на основі книги «Битва за Ірпінь», яку написав український політтехнолог та літератор Петро Щербина. Про неї ми розповідали раніше.
Фільм побудований на відео, що зняли оборонці міста, волонтери, медики та цивільні. Озвучив картину український рок-музикант, соліст гурту «Друга Ріка» Валерій Харчишин.
***
27 лютого 2022 року за місто почались пекельні бої. Цивільні разом із «атовцями» та чиновниками взяли зброю та сформували територіальну оборону Ірпеня. Серед них був і голова Ірпеня Олександра Маркушин, який не маючи військового досвіду з початку загострення війни очолив територіальну оборону міста.
Усередині міста зав’язався танковий бій, а українська піхота вела бойові дії з російськими вдв. Сотні цивільних були вбиті. Наслідки «руского міра» в Ірпені журналісти «Вечірнього Києва» раніше розповідали на прикладі однієї вулиці.
І врешті 28 березня минулого року українські війська та добровольці деокупували Ірпінь.
Джерело: «Вечірній Київ».