Моральні цінності та правила життя
Володіти собою настільки, щоб поважати інших, як самого себе, і чинити з ними так, як ми бажаємо, щоб з нами поступали, - ось що можна назвати вченням про людинолюбство.
Конфуцій
Стаття 3 Конституції України проголошує, що «людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю, утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави».
06 лютого 2020 року в Київській гімназії східних мов № 1 відбувся семінар-практикум для соціальних педагогів освітніх закладів Святошинського району на тему: «Моральні цінності та правила життя», який провела методист НМЦ РУОМС Совенко Лариса Петрівна.
Лариса Петрівна відкрила семінар-практикум, привітала всіх з початком роботи та відзначила, що мораль не існує поза свідомістю, адже людські вчинки не отримали б морального виміру, якби людина не була здатна усвідомлювати їх суть, співвідносити їх з власними уявленнями про добро і зло, належне і справедливе та власним сумлінням.
Проскура Оксана Іллівна, директор КГСМ № 1, привітала учасників семінару-практикуму з початком роботи та підкреслила, що життєві цінності – цінності людини, які організують її життя. Вони схожі на правила: і те, й інше – це сукупність приписів. Але якщо зовнішні правила людина іноді може «обійти», то життєві цінності – це внутрішні правила, це те, за чим людина стежить сама і чого змінити не може.
Луцак Олена Віталіївна, заступник директора з виховної роботи КГСМ № 1, розповіла, що коли у нас є певні установки, нам легше зважувати варіанти та знаходити правильне рішення, адже життєві цінності людини слугують їй за опору. За вчинок, що базується на цінностях, за рішення, ухвалене відповідно до переконань, точно не буде соромно у подальшому: саме такі вчинки й рішення сприяють формуванню поваги до себе.
Лісова Маріанна Сергіївна, соціальний педагог КГСМ № 1, розкрила перед колегами тему: «Морально-громадянські цінності та правила життя» та відзначила, що моральні цінності є інтегративним, стрижневим утворенням у ціннісному ставленні людини до себе та інших, ознаками якого є спрямованість на прояв в учнів власної гідності, поваги до інших та відповідальності за вчинки у своєму житті, готовність здійснювати моральний вибір та керуватися ним у повсякденній діяльності й спілкуванні.
Лісова Маріанна Сергіївна, соціальний педагог КГСМ № 1, та Новицька Ніна Іванівна, практичний психолог КГСМ № 1, провели практичні заняття і вправу «Чи знаєте ви зміст Конвенції ООН про права дитини?». Підкреслили, що кожна людина має право на гідне ставлення до неї, фізичну безпеку і доступ до інформації та послуг в галузі охорони здоровя. Базові права людини є універсальними і стосуються кожного з нас. Вони закріплені міжнародними документами та їх повинні захищати уряди держав. Права дитини віком молодше 18 років прописані та затведженні Конвенцією про права дитини.
Совенко Л.П. підвела підсумки семінару-практикуму, подякувала адміністрації КГСМ № 1 за теплий прийом та учасникам семінару за плідну професійну роботу.
Джерело: РУОМС.