Можливості для професійного навчання учасників бойових дій
Вже понад рік триває реалізація експериментального проєкту для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни щодо навчання та підвищення кваліфікації в центрах профтехосвіти Державної служби зайнятості (ЦПТО ДСЗ).
Програма включає широкий спектр можливостей – від базової професійної підготовки до поглибленого вдосконалення навичок. Учасники програми можуть обрати одну з 97 робітничих професій або підвищити кваліфікацію за близько 400 освітніми програмами. Навчальний процес адаптований до різних потреб: можна навчатися очно (вдень або ввечері), дистанційно або обрати дуальну форму навчання. За потреби ці форми можна комбінувати для максимальної зручності слухача.
Серед найпопулярніших напрямків підготовки - професії кухаря, касира, продавця, кравця, швачки, електрогазозварника, слюсаря-електрика, електромонтера, водія та оператора верстатів з програмним керуванням.
Для участі в програмі необхідно підготувати базовий пакет документів: посвідчення особи, документи про освіту (за наявності), податковий номер та посвідчення учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни. Особи з інвалідністю додатково надають довідку МСЕК та індивідуальну програму реабілітації.
Подати заяву можна онлайн через сайт Державної служби зайнятості, а також безпосередньо в будь-якому центрі зайнятості.
Як зазначає директор Київського міського центру зайнятості Дмитро Новицький: «Вже маємо успішні приклади реалізації проєкту. Наприклад, один із колишніх військових після підвищення кваліфікації став інженером-оператором дронів з використання FPV. Щоб докладніше дізнатися про можливості щодо свого професійного розвитку, зверніться до найближчого центру зайнятості. Ви зможете отримати особисту консультацію щодо навчання і подати відповідну заяву».
Ця освітня ініціатива – важливий крок у підтримці захисників України, який допомагає їм здобути нові професійні навички та успішно інтегруватися в цивільне життя.