Насильство над дитиною, як чинник деструктивного впливу на формування її особливості (фото)


Днями в закладі дошкільної освіти № 276 Святошинського району м. Києва відбувся семінар-практикум для педагогів на тему: «Насильство над дитиною, як чинник деструктивного впливу на формування її особливості».
Захід розпочала директор ЗДО № 276 Міжевич Тетяна Андріївна, яка розповіла про проведення педагогами роз’яснювальної роботи з батьками та особами, які їх замінюють, щодо недопущення порушень прав дітей та попередила вихователів про персональну відповідальність за життя і здоров'я дітей групи, за порушення їх прав і свобод, визначених законодавством України. Директор відзначила, що жорстоке поводження, з точки зору порушення прав дитини, можна тлумачити як:
- ігнорування потреб дітей, порушення їх прав;
- відсутність догляду за ними (чи незадовільний догляд);
- ізоляція дитини, бойкот (у дитячому колективі);
- відсутність проявів батьківської любові, доброти, чуйності;
- безвідповідальність до дітей;
- бездіяльність батьків щодо дитини у скрутній ситуації;
- брутальність, глузування, неповага до гідності, особистості дитини;
- невраховування вікових особливостей: дитина просто не може зробити те, що вимагають від неї батьки;
- авторитарний стиль спілкування з дитиною;
- нехтування дитиною;
- обман дитини.
Соціальний педагог Шульгіна Вікторія Володимирівна ознайомила педагогів з листом № 063-2228 від 06.03.2018 року Департаменту освіти і науки, молоді та спорту КМДА та розкрила поняття насильства, його види, та як не допустити випадків порушень прав дітей з боку педагогів під час освітнього процесу.
Вихователь-методист Шарапа Валентина Вікторівна наголосила на тому, як краще донести до батьків тему: «Права маленької людини», нагадала про методичну літературу в методичному кабінеті та консультативний центр для батьків «Дошколярик», зосередила увагу про недопущення порушення прав дітей як у закладі так і в побуті.
Джерело: управління освіти, молоді та спорту.