Науково-практичний семінар для спеціалістів психологічної служби закладів освіти Святошинського району м. Києва
29 листопада 2018 року в Східно-Європейському інституті психології в рамках методичного об’єднання практичних психологів та соціальних педагогів освітніх закладів Святошинського району м. Києва відбувся науковий семінар з актуальних питань:
- Компетентності «Нової української школи».
- Психологічна фахова компетентність в умовах інклюзивної освіти.
- Інтерактивні засоби навчання з метою «перевчити вчителя».
- Запобігання антисоціальним явищам (булінг, агресія тощо) та боротьба з ними.
- Засоби підвищення кваліфікації практичних психологів закладів загальної середньої освіти Святошинського району м. Києва.
Зі вступним словом до учасників семінару звернулася Совенко Лариса Петрівна, методист НМЦ управління освіти, молоді та спорту Святошинської РДА в м. Києві, яка визначила, що компетентність – динамічна комбінація знань, способів мислення, поглядів, цінностей, навичок, умінь, інших особистих якостей, що визначає здатність особи успішно провадити професійну та подальшу освітню діяльність та підкреслила основні компоненти НУШ («Нової української школи»):
ü Новий зміст освіти, заснований на формуванні компетентностей, потрібних для успішної самореалізації в суспільстві.
ü Умотивований учитель, який має свободу творчості й розвивається професійно.
ü Наскрізний процес виховання, який формує цінності. Децентралізація та ефективне управління, що надасть школі реальну автономію.
ü Педагогіка, що ґрунтується на партнерстві між учнем, учителем і батьками.
ü Орієнтація на потреби учня в освітньому процесі, дитиноцентризм.
ü Нова структура школи, яка дає змогу добре засвоїти новий зміст і набути компетентності для життя.
ü Справедливий розподіл публічних коштів, який забезпечує рівний доступ усіх дітей до якісної освіти.
ü Сучасне освітнє середовище, яке забезпечить необхідні умови, засоби і технології для навчання учнів, освітян, батьків не лише в приміщенні навчального закладу.
На заході була присутня Маноха Ірина Петрiвна, доктор психологiчних наук, професор, директор Схiдно-Европеймького інституту психологii (Украiна - Францiя), а також учасники науково-практичного семінару - ведучі:
Морозова Евгенія Володимирівна - керівник освітніх програм інституту,
Рокочая Марина - ведуча майстер-класiв, мiнi-тренiнгiв, сертифiкований тренер,
Щукiна Ольга - адміністратор,
Фаворiтова Юлiя - демонстрацiйний майстер-клас «Сучасна столична майстерня для реалiзацii завдань iнновацiйного освiтнього процессу»,
Ларін Дмитро Iгорович- редактор видавництва «Шкiльний свiт» - журнали «Психологія», «Соцiальна педагогiка», «Дошкiльна психология» -
провели в локаціях на конкурсній основі ділову гру, міні-тренінг та майстер-класи.
Підбиваючи підсумки, Совенко Лариса Петрівна висловила особливу вдячність від колег за організацію і проведення заходу надихачу i головному втiлювачу сучасних освiтнiх iнтерактивних технологiй директору Схiдно-Европейського інституту психологii Маносі Ірині Петрiвні, керівнику освітніх програм інституту Морозовій Евгенії Володимирівні та ведучим науково-практичного семінару.
Довідка.
Східно-Європейський Інститут Психології (Україна - Франція) - міжнародна організація, що здійснює діяльність у повному спектрі напрямів сучасної психологічної науки і практики.
Центральний офіс - Київ (Україна), Представництва - Париж (Франція), Краків (Польща).
Основні напрями роботи:
Наука: Наукові дослідження. Розробка, апробація, стандартизація діагностичних методик. Міжнародні дослідницькі проекти. Грантова підтримка молодих вчених і інноваційних досліджень.
Освіта: Міжнародні магістерські і докторські програми. Міжнародні програми підвищення кваліфікації для педагогів. Інформаційно-експертна мережа з питань освіти.
Практика: Тренінгові центри. Центр розвитку дитини і сім'ї. Антропометрична лабораторія. Психологічне консультування та психотерапія. Стратегічний, організаційний і бізнес-консалтинг.
Міжнародний форум: Наукові конгреси, асамблеї, фестивалі. Науково-практичні конференції, семінари. Благодійні програми та проекти.
Періодичні та тематичні видання: Професійні наукові видання в області психології, педагогіки, філософії. Міжнародні видавничі програми. Інформаційні та дайджест-ресурси.
Міжнародні професійні премії: Премія України в області психології і освіти імені акад. В.А. Роменця. Міжнародна професійна нагорода в галузі гуманітарних наук ім. Георгія Челпанова.