Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Святошинська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

«Не троянди й не лаври – наша пам’ять про них, а діла наші славні, честь і совість живих…»: в СЗШ № 215 відбувся святковий концерт присвячений Дню визволення Києва (фото)

Опубліковано 07 листопада 2013 року о 11:58

6 листопада – це день особливий не тільки для киян, а і для усієї нашої держави, адже саме 6 листопада 1943 року, 70-років тому, війська 1-го Українського фронту під командуванням генерала М.Ф.Ватутіна звільнили столицю України місто-герой Київ від німецько-фашистських загарбників.

«Битва за Дніпро», як називають цю наступальну операцію, стала однією з найбільших битв у світовій історії. З обох сторін у ній взяли участь біля 4 млн. чоловік, а фронт розтягнувся на 750 км. Ця подія стала одним із ключових епізодів Великої Вітчизняної війни й показала всьому світу – фашизм буде переможений.

6 листопада середня загальноосвітня школа № 215 відзначила цей знаменний день концертом-реквіємом, присвяченим вшануванню мільйонів полеглих, що не повернулися з кривавих полів війни, славним ветеранам Великої Вітчизняної, учасниками якого стали учні та вчителі школи.

На гостину до освітян завітали Голова ради ветеранів сьомого мікрорайону Святошинського району міста Києва Стрижакова Алла Іванівна та вчитель Захисту Вітчизни СЗШ №215, учасник бойових дій Ігор Володимирович Гончаров.

Ми, покоління, яке тільки починає свій шлях дорогами Батьківщини, знаємо про війну з розповідей ветеранів, кінофільмів, книжок, з текстів воєнних пісень, що полюбилися, передавалися з вуст у вуста, переписувалися при світлі каганців, пересилалися в листах з тилу на фронт.

Про нас на Заході з подивом говорили: «Не можна перемогти народ, здатний створювати таке яскраве мистецтво в таку тяжку трагічну пору історії!»

Глядачі почули прекрасні вірші про війну. Учитель світової літератури Павлова С.В. прочитала уривок з вірша А.С.Малишка «Україно моя». У повній тиші, затамувавши подих, усі присутні в залі слухали рядки з вірша забутого нині татарського поета Муси Джаліля «Варварство» у виконанні учениці 8-А класу Катерини Мельниченко.

Прозвучало багато пісень воєнного часу: «Если б не было войны» у виконанні учителя математики Арутюнян Р.С., «Бухенвальдський набат», яку зворушливо, зовсім не по-дитячому проспівав шкільний учнівський хор, «Степом, степом», «Прощайте, скалистые горы», «Потомкам», «До свидания, мальчики».

Гості, вчителі та учні школи із задоволенням переглянули виконану у добродушно-гумористичному ключі пісню-інсценізацію «На побывку едет».

Концерт супроводжувався показом кадрів кінохроніки, фрагментів фільмів, записами воєнних пісень.

Перед учнями із словами подяки і напутнім словом виступила почесна гостя Стрижакова Алла Іванівна.

А завершила захід пісня-подарунок «Прогулянка Києвом» у виконанні шкільного хору.

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux