Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Святошинська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Нелегальна робота сьогодні – життя без гарантій та впевненості завтра

Опубліковано 19 лютого 2015 року о 10:56
фото

Актуальність проблеми нелегальної зайнятості та «чорної» заробітної плати на сьогодні зумовлена її масштабами та надзвичайно негативними наслідками як для держави загалом, так і для пересічного громадянина.

Як працювати так, щоб власноруч не позбавити себе державних гарантій, про це в інтерв’ю розповіла начальник управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва Дзядевич Лариса Вікторівна.

Ларисо Вікторівно, нелегальне працевлаштування, на жаль, сьогодні стає сумною дійсністю. На думку експерта, що втрачає найманий працівник, який працює не будучи «оформленим»?

Такий працівник «добровільно відмовляється» від відповідного соціального захисту сьогодні та належного майбутнього пенсійного забезпечення завтра. А це і лікарняні, і відпустки, звільнення в будь-який момент та не зарахування страхового стажу. І завершальним є нарахування пенсії. Нелегальна праця і «зарплата у конвертах» - це прямий шлях до старості у злиднях, у кращому випадку, майбутня мінімальна пенсія, а то й соціальна допомога.

Що ж таке цей «страховий стаж»?

Страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Страховий стаж обчислюється в місяцях. Неповний місяць роботи, якщо застрахована особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню або брала добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків є не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.

Якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків є меншою, ніж мінімальний страховий внесок, цей період зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови здійснення відповідної доплати до суми страхових внесків таким чином, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.

Що ж потрібно для призначення пенсії?

Для призначення пенсії, необхідно мати, страховий стаж, який законодавець встановив на рівні: для чоловіків 35 років, а для жінок 30 років.

Але розмір пенсії залежить не тільки від страхового стажу?

Розмір пенсії конкретної особи залежить від її страхового стажу та заробітної плати (доходу), з якої сплачені страхові внески. Чим більший страховий стаж та заробітна плата особи, тим на більший розмір пенсії вона може розраховувати. Легалізація ж тіньової зарплати безумовно вплине на розмір пенсії людини. 

Незаперечним є той факт, що змінити свідомість громадян України та роботодавців в плані боротьби з такими явищами, як зарплата «в конвертах» та нелегальні трудові відносини дуже важко, але при спільному бажанні – можливо. Потрібно лише бути чесними у стосунках з державою та назавжди відмовитися від ганебної практики порушення трудового законодавства.

 

Джерело: Управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux