«Ніколи не сміявся без любові». У бібліотеках ЦБС «Свічадо» проведений цикл заходів до 125- річчя від дня народження Остапа Вишні (фото)
13 листопада 2014 року виповнилось 125 років від дня народження Павла Михайловича Губенка – неперевершеного творця та основоположника української усмішки, великого майстра сатиричного памфлету – Остапа Вишні.
До визначної літературної дати бібліотеки Централізованої бібліотечної системи «Свічадо» відділу культури та охорони культурної спадщини підготували та провели низку заходів, присвячених творчості видатного українця.
У Центральній районній бібліотеці ЦБС «Свічадо» проведений літературний вечір, у якому взяли участь читачі бібліотеки – учні 11-х класів загальноосвітнього навчального закладу №222 та викладач Мінько Надія Михайлівна.
Бібліотеки ім. Махтумкулі та «Джерело» розгорнули книжкові виставки, які містять матеріали про життєвий та творчий шлях Остапа Вишні (Павла Михайловича Губенка), а також підбірку творів, серед яких «Вишневі усмішки», «Мисливські усмішки», памфлети та фейлетони.
Цікаво та змістовно пройшов театралізований літературний портрет Остапа Вишні у бібліотеці ім. Н.Рибака для юнацтва, активну участь у якому взяли учні 7-а класу Спеціалізованої школи № 40. Бібліотекар І категорії Максименко Олена Григорівна ознайомила присутніх з біографією письменника - гумориста, розповіла про жанрову особливість його творчої діяльності, під гостре перо якої потрапляли підлабузники, хабарники, п’яниці, винищувачі природи та негативні суспільні явища. Присутні дізнались, що найкращі гуморески та усмішки Остапа Вишні перекладені багатьма мовами, а сам письменник перекладав українською мовою твори М. Гоголя, А.Чехова, М.Твена, Я.Гашека.
Поетично - мистецькою сторінкою для присутніх став виступ Гончарук Дарини, Гришко Анастасії та Горло Лілії - дівчата майстерно виконали усмішки «Дідів прогноз» та «Якби моя бабуся встали» зі збірки «Вишневі усмішки».
«Усмішки» Остапа Вишні дуже сподобались присутнім, адже вся його творчість перебуває в єдності з народною творчістю, його твори добрі, веселі, повчальні, вони вносять у життя промінчик світла, гумор споконвіку допомагав людству вижити в будь-якій ситуації – і саме через це усмішки О.Вишні такі популярні й досі.
Шановні користувачі! Гуморески Остапа Вишні читають у Канаді, США, Бразилії, Аргентині, країнах Східної Європи. У Вас є можливість прочитати їх на батьківщині автора, в Україні. Знайдіть найближчу до Вашого помешкання бібліотеку http://www.svichado.com.ua/. Ми чекаємо на Вас!
Джерело: відділ культури та охорони культурної спадщини.