Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
Святошинська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Новорічні свята – не час забувати про безпеку

Опубліковано 26 грудня 2014 року о 16:31
фото

Попереду довгоочікувані новорічні свята. І стрункі, пишні, пахучі новорічні ялинки неодмінно прикрасять заклади культури, шкільні та дитячі установи, оселі українців. А щоб негативні емоції не зіпсували святковий настрій рятувальники нагадують основні вимоги правил пожежної безпеки при підготовці та святкуванні новорічних і різдвяних свят.

Під час організації та проведення заходів, в яких беруть участь понад 50 осіб, дозволяється використовувати приміщення, забезпечені не менш ніж двома евакуаційними виходами, що відповідають вимогам будівельних норм, не мають на вікнах глухих ґрат і розташовані не вище другого поверху в будівлях із горючим перекриттям. Особи, яким доручено проведення таких заходів, перед їх початком зобов’язані ретельно оглянути приміщення й переконатись у повній готовності останніх із протипожежного погляду, зокрема в забезпеченості необхідною кількістю первинних засобів пожежогасіння, зв’язку, пожежної автоматики та сигналізації, шляхів імовірної евакуації при пожежі.

У приміщеннях, де проводяться новорічні заходи, слід обов’язково організувати чергування відповідальних осіб. Не дозволяється заповнення приміщень людьми понад установлену норму, зменшення ширини проходів між рядами, розміщення в проходах додаткових крісел, стільців, а також включення до програми номерів (виступів) із використанням вогневих ефектів і паління.

При встановленні новорічної ялинки пам’ятайте, що вона має встановлюватися на стійкій основі, щоб гілки не торкалися до стін і стелі, подалі від нагрівальних і опалювальних приладів. Якщо ви ставите «новорічну красуню» вдома, то стовбур ялинки занурте у відро з мокрим піском і час від часу зволожуйте його. Якщо в приміщенні немає електричного освітлення, святкування слід проводити тільки впродовж світлового дня. Ялинку не слід установлювати в проходах, біля виходів, на шляхах евакуації. Дерево потрібно прикрашати гірляндами тільки з послідовним увімкненням лампочок напругою до 12 Вт. Перед включенням в електромережу, гірлянди варто перевірити. При виявленні несправності в ілюмінації (нагрівання проводів, блимання лампочок, іскріння тощо) її слід терміново вимкнути. Не дозволяється прикрашати ялинку марлею, ватою, застосовувати для ілюмінації ялинки свічки, бенгальські вогні. Взагалі, ні в якому разі не використовуйте поблизу ялинки відкритий вогонь. При виборі іграшок для прикрашення дерева, віддайте перевагу більш безпечним, виготовленим зі скла або негорючих матеріалів. Якщо ви бажаєте прикрасити підніжжя ялинки ілюзією снігу, то використовуйте для цього тільки просочений вогнестійким розчином папір. Вату використовувати не рекомендується. Відмовтесь від конфетті (блискучі, різнокольорові кружечки). Пам’ятайте, що дитина може разом із повітрям випадково вдихнути стружки металу, і вони, потрапивши в дихальні шляхи, здатні викликати алергію або навіть призвести до летального випадку. Тому краще обійтися без конфетті, використовуйте гірлянди. Не забувайте: діти можуть перебувати біля ялинки з увімкненою гірляндою тільки у присутності дорослих, вимикайте її, коли виходите з кімнати. І взагалі, не залишайте дітей без нагляду, слідкуйте, щоб сірники та запальнички знаходились у недоступних для них місцях. Якщо ялинка засохла, викиньте її, тому що вона може спалахнути, як факел.

Якщо Ви помітили ознаки пожежі − не панікуйте. Спочатку подивіться, що горить. Якщо це гірлянда − негайно вимкніть її з розетки. Якщо ялинка вже запалала − беріть хутко ковдру, рядно, намочуйте їх у воді та накривайте ялинку або просто залийте її водою. Якщо ж Ви самі не в змозі справитися з вогнем – негайно викликайте пожежно-рятувальну службу за номером «101».

Дотримання цих нескладних правил пожежної безпеки при влаштуванні новорічної ялинки та проведенні святкових заходів дозволить уникнути всіляких неприємностей, пов’язаних із пожежею. Хочеться наголосити, що особливу роль у виникненні пожежі та травмуванні людей, займає використання піротехнічних засобів. Саме тому, звертаємось до батьків із проханням не дозволяти дітям гратися з різного роду феєрверками, петардами. Та й дорослим радимо відмовитись від такого травматичного та пожежонебезпечного святкування.

Під час новорічних урочистостей також не варто забувати і про особисту безпеку, а саме: правила перебування на холоді, гігієну святкового харчування, наслідки зловживання спиртними напоями тощо.

Нехай новорічні свята принесуть вам тільки позитивні враження. Бережіть своє здоров’я та життя!

 

Джерело: відділ з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux