Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Святошинська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Нудьга чи депресія? Симптоми та засоби боротьби

Опубліковано 26 жовтня 2017 року о 11:53
фото

Осіння пора дуже часто асоціюється із зниженням емоційного фону та певним ступенем безсилля, однак дуже часто ці та інші ознаки осінньої нудьги плутають із симптомами досить важкого психічного розладу – депресією. Сьогодні ми спробуємо розмежувати ці два стани та охарактеризувати їх.

Описуючи стан осінньої нудьги ми можемо говорити про діапазон почуттів від легкого смутку і ностальгії за літом до зневіри і тяжкої печалі. Цей психологічний стан пояснюється коливанням гормонального фону в наслідок зміни погодних умов. Оскільки восени зменшується кількість сонячного світла це впливає на вироблення «гормону щастя» серотоніну. Саме цей стан зниженого життєвого тонусу вкрай часто через необізнаність називають депресією.

Говорячи «Я в депресії» пересічні громадяни не усвідомлюють справжнього змісту цих слів. Клінічна депресія – це серйозний психічний розлад, подолати який можна тільки за допомогою фахівця. дійсно, в осінньо-весняний період у людей, хворих на хронічну депресію, спостерігається різке погіршення або рецидив. Однак такі люди здебільшого знають свій діагноз, знаходяться на обліку в клініках. Лікування цього розладу залежить від тяжкості та часто передбачає комбінування медикаментів та психотерапії.

Розпізнати істину клінічну депресію можна за наявністю так званої «тріади депресії», тобто трьох основних симптомів:

1)поганий настрій протягом 2-ох тижнів і більше (оточуючий світ бачиться «в чорному кольорі», зникає інтерес до життя);

2)знижуються розумові здібності (важко зосередити увагу, важко працювати, зацикленість на своїх проблемах);

3)знесилення і відсутність волі (почуття безвиході, млявість, зниження самооцінки, хронічна втома).

Додаткові симптоми: відсутність апетиту, розлади харчової поведінки (анорексія, булімія), порушення сну (ранні пробудження, безсоння), зниження статевого потягу.

У разі якщо ви спостерігаєте більшість з цих симптомів у себе або у своїх близьких не втрачайте час і зверніться за медичною допомогою! Спроби впоратись із хворобою самостійно можуть лише погіршити стан.

Якщо ж ви не відчуваєте тяжких симптомів – можете полегшено видихнути, це всього лише осіння нудьга, і існують досить ефективні та прості способи боротьби із нею.

1)           Перегляньте своє харчування. Збалансований раціон з акцентом на овочі, фрукти, білкові продукти і ненасичені жирні кислоти, допоможе швидше відновити гормональний баланс і позбавитись туги.

2)           Регулярні фізичні навантаження. Навіть звичайна годинна прогулянка на свіжому повітрі здатна підвищити тонус організму та поліпшити настрій.

3)           Позитивне спілкування. Оточіть себе приємними для себе людьми, не проводьте багато часу на одинці, не відособлюйтесь від близьких та друзів. При комунікації з позитивними людьми дзеркальні нейрони нашого мозку зчитують емоційний заряд нашого співрозмовника і копіюють його.

4)           Час на хобі. Якщо у вас досі немає захоплення, саме час завести його. Цікаве проведення часу повертає інтерес до життя.

У разі якщо ви відчуваєте, що ваш пригнічений стан викликаний не просто зміною сезону, а негативними подіями в особистому житті, втратою близької людини чи іншою серйозною обставиною – не соромтесь та зверніться за допомогою психолога.

Мешканці Святошинського району можуть звертатись за додатковими консультаціями до Святошинського районного у м. Києві центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді за адресою: просп. Л.Курбаса, 18 -Г, 12 під.

 

Джерело: Святошинський районний у м. Києві центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux