Основні правила дій при виявленні підозрілих та вибухових пристроїв


Шановні громадяни, пам'ятайте: брати вибухонебезпечний предмет до рук, переносити його, кидати у вогонь, розбирати тощо — смертельно небезпечно для Вас та оточуючих!
Навіть найбільш уразливі частини боєприпасів (підривачі, детонатори) десятки років за будь-яких умов зберігання не втрачають своєї смертоносної сили. Час та неналежні умови зберігання не впливають на вибухівку й запали. Не варто намагатись самостійно розібратися зі знайденим підозрілим предметом. У деяких боєприпасах для ускладнення їхнього зняття та знешкодження, крім традиційних підривачів, додатково встановлюються різноманітні «сюрпризи», з якими і досвідченим саперам, навіть застосовуючи спеціальне спорядження, нелегко (а інколи й неможливо) справитися.
Якщо ви виявили вибухонебезпечний або невідомий (підозрілий) предмет, необхідно:
- негайно зателефонуйте до Служби порятунку за номером 101 або у відділення міліції за номером 102;
- попередьте перехожих про можливу небезпеку;
- очікуючи на прибуття рятувальників, огородіть чимось небезпечне місце та відійдіть від знахідки на безпечну відстань (100 м). Для огородження скористайся будь-якими підручними матеріалами: гілками, мотузками, шматками тканини, камінням тощо.
ПАМ’ЯТАЙТЕ! Правильно і безпечно знешкодити вибухонебезпечні предмети здатні лише досвідчені фахівці. Ні в якому разі не намагайтеся робити це самі, адже це може призвести до трагічних наслідків
Джерело: відділ з питань надзвичайних ситуацій