Пам'ять – наша совість (фото)
Кажуть, доки живе пам'ять про людину, доти й душа її живе. Мільйони людських життів забрала Друга світова війна – найжахливіша війна за всю світову історію. У вогнище війни було втягнуто 67 держав, 80 % населення земної кулі. Друга світова війна тривала довгих 6 років. Вона пронеслася над величезними територіями Європи, Азії й Африки, охопила простори всіх океанів. І саме людська пам'ять є засторогою повторення подібної трагедії.
Пам'яті дідів, батьків і братів, вічно молодих солдатів і офіцерів, що мужньо боролися з нацизмом, пам'яті тих, хто поліг смертю хоробрих на шляхах тієї страшної війни, пам'яті всіх, чиї серця й душі обпалила Друга світова війна, був присвячений сьогоднішній святковий концерт і благодійний обід для ветеранського активу району, що пройшов у ЗЗСО № 13 ім. І. Хитриченка.
Після урочистого покладання квітів по пам’ятного знака «Вічна слава героям» (вул. Генерала Потапова, 3) учнівський та педагогічний колектив школи запросив ветеранів на традиційний святковий концерт, підготовлений учнями до цього дня. На заході також були присутні представники Святошинської РДА на чолі з заступником голови Наталією Гусєвою.
Багато років поспіль названий заклад освіти опікується ветеранами району. Ця дружба має обопільну віддачу: ветерани, свідки тих трагічних подій наживо передають свої спогади, відчуття молодому поколінню, вкладають свої застороги в душу і голову кожної молодої людини, що їх слухає, натомість відчувають турботу, розуміння з боку нащадків.
Урочиста програма була насичена теплими словами вдячності героям Другої світової війни, що страшною ціною виборювали перемогу над нацизмом. Найжахливіша війна минулого століття - пекуча рана, яка болить досі чи не в кожній родині України. Щороку в травні відзначають День пам’яті та примирення. «Не щезне в пам’яті людській, не піде в забуття величний подвиг і велика трагедія нашого народу. Не можна забути тих, хто віддав своє життя за щастя інших», - звучали слова ведучих. Проникливі тематичні рядки віршів, пісень, які звучали в залі, створювали атмосферу урочистості, та разом з тим теплоти й затишку, що навертало спогади про минулі роки війни, де мали місце не тільки звитяги й подвиги, а були й миті туги за рідними, кохання та мрій, сподівань на скору перемогу, щасливе майбутнє, своє та своїх дітей.