Пам'ять заради майбутнього (фото)
27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам'яті жертв Холокосту. Саме в цей день у 1945 році радянська армія звільнила в’язнів концтабору Освенцім (Аушвіц-Біркенау).
З нагоди 69 річниці звільнення Освенціма з метою увіковічення пам’яті загиблих та збереження пам'яті про Холокост у Центральній районній бібліотеці Централізованої бібліотечної системи «Свічадо» управління культури, туризму та охорони культурної спадщини Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації напередодні дня пам’яті відбувся бібліотечний лекторій «Холокост - пам'ять заради майбутнього».
Зустріч з координатором з питань Холокосту в Україні Крижанівською Наталією Олександрівною організувала для учнів 9-х класів спеціалізованої школи №76 ім. О.Гончара завідувач відділом обслуговування Центральної районної бібліотеки Централізованої бібліотечної системи «Свічадо» Доскальчук Світлана Степанівна, яка вже другий рік поспіль організовує роботу клубу правової освіти «Юридичний компас» в рамках якого обговорюються теми основних засад суспільної моралі, відбуваються зустрічі з цікавими людьми, лекції правової та історичної тематики.
Наталія Олександрівна розповіла присутнім про Освенцім, про безжалісне винищення мільйонів людей. Про те, що понад 30 націй світу мали за колючим дротом Освенціма своїх мучеників. Сучасні історики збігаються у думці, що в Освенцімі було знищено від 1,1 до 1,6 мільйона осіб, значну частину з яких складали євреї.
Учасники зустрічі переглянули документальний фільм «Холокост - пам'ять заради майбутнього» з якого дізналися про те, що саме в концтаборі «Аушвіц-Біркенау» фашисти вперше випробували отрутний газ «Циклон Б», знищивши у вигляді експерименту 600 радянських військовополонених.
Після перегляду фільму учні згадали страшні факти трагедії Бабиного Яру, де під час німецької окупації Києва у 1941-1943 роках відбувалися масові розстріли німецькими окупантами мирного населення і радянських військовополонених, євреїв та циган - за етнічною ознакою, а також партійних та радянських активістів.
Важливо, що учні висловлювали свої думки, розмірковували про те, що сьогодні всі повинні бути пильними щодо всіх ідеологій, які базуються на ненависті людини та ізоляції, говорили про неонацизм, ріст активності молодіжних неформальних об'єднань, діяльність яких спрямована на насильницькі дії на ґрунті расової та національної ворожнечі. Нерозуміння небезпеки цих ідеологій - реальна загроза миру.
В кінці зустрічі координатор з питань Холокосту в Україні - Крижанівська Наталія Олександрівна подарувала учням та бібліотеці декілька примірників книги «Рождённые страдать?» (Катастрофа в Украине 1941 – 1944гг.), яка розповідає про трагічну історію єврейської нації, містить живі свідоцтва тих, хто пережив злодіяння нацизму.
Центральна районна бібліотека Централізованої бібліотечної системи «Свічадо» запрошує бажаючих познайомитись з книгою та іншими інформаційними матеріалами, підготованими бібліотекою до Міжнародного дня пам'яті жертв Холокосту.
Спецкор Світлана Гонда
Джерело: Управління культури, туризму та культурної спадщини Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації