Педагогічного колектив спеціалізованої школи №304 провів виїзний семінар


4 червня 2015 року педагогічний колектив спеціалізованої школи № 304 на чолі з директором школи Шуть Г.Є. провели виїзний семінар на тему «Впровадження в систему роботи педагогічного колективу школи Концепції Національно-патріотичного виховання молоді». В концепції зазначено, що національно-патріотичне виховання дітей та молоді – це комплексна системна і цілеспрямована діяльність органів державної влади, громадських організацій, сім’ї, освітніх закладів, інших соціальних інститутів щодо формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, почуття вірності, любові до Батьківщини, турботи про благо свого народу, готовності до виконання громадянського і конституційного обов’язку із захисту національних інтересів, цілісності, незалежності України, сприяння становленню її як правової, демократичної, соціальної держави. В рамках заходу вчителі відвідали відділ Центрального архіву – музею літератури і мистецтва України «Літературно-мистецькі Плюти», де мали змогу познайомитися з обстановкою, особистими речами, унікальними фотографіями, документами, рукописами творів українських письменників.
Також педагогічний колектив відвідав Музей-садибу Андрія Малишка в Обухові, яку було відкрито в лютому 1991 року спільними зусиллями вдови поета Любові Василівни Забашти і його племінниці Ольги Сергіївни Малишко за сприяння Обухівської міської ради. Експозиція музею присвячена життю і творчості українського поета Андрія Малишка. Музей міститься в хаті, у якій в родині чоботаря Самійла Малишка народився найменший серед дітей, майбутній поет - Андрій Малишко. Хатина розташована на околиці сучасного Обухова на вулиці Андрія Малишка. Протягом екскурсії музеєм, фахівець-робітник закладу розповідає про дитинство і юність поета, що проходила в одному з мальовничих куточків Обухова, його родину, життя і творчість поза отчою домівкою. Серед цікавих експонатів, пов'язаних з Андрієм Малишком, — робочий стіл із друкарською машинкою, книги та особисті речі поета.
У ході семінару вчителі відвідали Обухівський районний історико-краєзнавчий музей, директором якого є Домотенко Юрій Корнійович, незвичайно талановита людина.
Краєзнавчі експозиції розгорнуто в 11-ти експозиційних залах, де представлені і пам`ятки археологічних культур, доби козаччини, матеріали громадянської війни, експонати ,які присвячені боротьбі українського народу у Світовій Війні. У залі "Літературно-мистецька Обухівщина" розміщена змістовна експозиція про життя і творчість письменника-земляка, видатного новеліста сучасності Григорія Михайловича Косинки (Стрільця). На основі сімейного архіву видатного поета сучасності, обухівця Андрія Малишка, переданого дружиною поета, відомою поеткою Любов`ю Забаштою, створено експозицію музейної Малишкової світлиці. Тут представлені особисті і домашні речі київської Малишкової квартири, його бібліотека. Особливу цікавість привертають оригінально виконана діорама "Обухівський ярмарок кінця XIX - початку ХХ ст.", що розміщена на площі 30 квадратних метрів, діорама "Трипілля в 1919 році, діорама, що відтворює епізод оборонних на Трипільському плацдармі в серпні 1941 року та інші, які створив директор музею Домотенко Юрій Корнійович. В музеї широко представлені краєзнавчі і народознавчі матеріали. Є колекції відомих обухівських рушників, світову славу яким принесла Малишкова "Пісня про рушник". Підводячи підсумки семінару, присутні підкреслили, що найважливішим пріоритетом національно-патріотичного виховання є формування ціннісного ставлення особистості до українського народу, Батьківщини, держави та нації, турботи про спільне благо, збереження та шанування національної пам’яті.
Джерело: спеціалізована школа № 304