Перевантаження електромереж приладами електрообігріву може призвести до аварійних відключень
З початком холодної пори року КИЇВЕНЕРГО нагадує юридичним та фізичним споживачам електроенергії про ризики перевантаження електричних мереж. Саме в цей час до електроприладів, якими кияни користуються щоденно, додаються прилади опалення та підігріву води. Понаднормове навантаження на електричне господарство столиці може призвести до виходу мереж з ладу та до аварійних відключень споживачів.
Зимовий період традиційно є найбільш важким періодом для енергетики, оскільки короткий світловий день та холодна погода змушують споживачів активніше витрачати енергоресурси. Компанія закликає киян до раціонального та економного використання електроенергії, оскільки це дасть змогу не тільки заощадити кошти під час сплати рахунків за спожиту електроенергію, але й попередити можливі технічні проблеми.
Саме одночасне включення великої кількості побутових приладів може призвести до різкого зростання навантаження на електричні мережі. Це, в свою чергу, стає причиною виникнення перебоїв в електропостачанні та виходу з ладу столичних електромереж, 53% з яких вже відпрацювали свій нормативний термін експлуатації.
Також перевантаження загрожує й внутрішньобудинковим електромережам, якими опікуються балансоутримувачі будівель. Найбільшим випробуванням для цих мереж зазвичай є перші дні зниження температури перед та на початку опалювального сезону, а також похолодання після вимкнення опалення навесні. Саме тоді мешканці багатоповерхівок масово вмикають обігрівальні прилади та бойлери, і навантаження на мережі стрімко зростає. Нерідко, особливо в будинках старої забудови, мережі не витримують навантаження і будинок знеструмлюється.
Аби не допустити виходу з ладу електромереж та аварійних знеструмлень об’єктів, вкрай важливо використовувати електричну енергію, дотримуючись низки простих правил:
не вмикати одночасно декілька приладів, якщо їхня загальна електрична потужність перевищує потужність, зазначену в договорі на електропостачання. Адже це може призвести до перевантаження внутрішньої електромережі квартири/будинку чи стати причиною аварійних ситуацій;
використовувати обладнання найвищих класів енергоефективності (відповідно до європейського маркування вона позначається класами від найвищого «A» до мінімального «G»);
використовувати електроприлади лише у режимах, які відповідають потребам;
вимикати електроприлади, якщо вони не використовуються.
Джерело: Київенерго