Підписання декларацій з лікарями первинної медичної допомоги триває
![](https://media-stg.kyivcity.gov.ua/kyivcity/uploads/public/64d/145/332/thumb_194761_400_280_0_0_auto.jpg)
![](32535.jpg)
Як обрати сімейного лікаря та підписати з ним декларацію?
Декларація – це документ, який підтверджує, що пацієнт хоче обслуговуватись саме у цього лікаря. Так, підписуючи декларацію з конкретним лікарем, ви повідомляєте державу (Національну службу здоров’я України (НСЗУ), що оплата за Ваше обслуговування має находити у вибраний Вами медичний заклад.
Водночас, декларація не є юридичним документом і не підписується «раз і назавжди»: ви зможете укласти декларацію з іншим терапевтом, педіатром чи сімейним лікарем. У такому випадку не треба скасовувати попередню декларацію – достатньо просто укласти нову декларацію з обраним лікарем, а зміни автоматично фіксуються у системі.
Ви вільні у своєму виборі та не вимушені підписувати декларацію за місцем реєстрації чи проживання.
Лікар, якому ви довірите своє здоров’я, буде лікувати, давати корисні поради для здорового способу життя і профілактики хвороб, направляти на базові аналізи, вакцинацію, а за потреби - до вузьких спеціалістів. Усі послуги у нього - безоплатні для пацієнтів, їх оплачує Нацслужба здоров’я.
Підписавши декларацію з лікарем, згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19.03.2018 № 504 «Про затвердження Порядку надання первинної медичної допомоги», Ви автоматично набуваєте право на безкоштовне отримання низки медичних послуг, що надаватимуться на первинній ланці. Серед них: динамічне спостереження за станом здоров’я дорослих та дітей; проведення діагностики та лікування; надання невідкладної медичної допомоги; направлення пацієнтів для надання їм вторинної або третинної медичної допомоги; вакцинація відповідно до календаря профілактичних щеплень; спостереження за неускладненою вагітністю; надання окремих послуг паліативної допомоги; ведення первинної облікової документації, оформлення довідок, листків непрацездатності тощо.
Для укладення декларації Ви можете скористатися інформаційною системою HELSI (https://helsi.me) та передзаповнити декларацію, а потім звернутися до обраного вами лікаря для укладення декларації.
З собою необхідно мати паспорт, документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (ідентифікаційний код), мобільний телефон. Якщо ж ви підписуєте декларацію з педіатром (чи сімейним лікарем, який буде обслуговувати вашу дитину), то також знадобиться свідоцтво про народження дитини та документи (паспорт та код) одного з її батьків або опікунів.
Джерело: відділ охорони здоров’я Святошинської РДА.