Підсумки роботи Київської служби зайнятості за перше півріччя 2024 року
З початку 2024 року послуги служби зайнятості отримали 11 тисяч жителів столиці Київська служба зайнятості підбила підсумки роботи за перше півріччя 2024 року. Результати демонструють активну діяльність служби у сприянні працевлаштуванню та підтримці як шукачів роботи, так і роботодавців. Ключові показники:
- Понад 11 000 громадян скористалися послугами служби зайнятості
- Близько 3 200 осіб отримали роботу за сприяння служби
- Понад 600 роботодавців отримали майже 19 млн грн компенсаційних виплат
- 3 000+ столичних роботодавців подали 10 000 вакансій
Підтримка вразливих категорій: Особлива увага приділяється працевлаштуванню внутрішньо переміщених осіб, ветеранів та людей з інвалідністю. У першому півріччі роботу отримали:
- 587 внутрішніх переселенців
- 52 ветерани
- 127 людей з інвалідністю
Безбар’єрність та інклюзивність: Створено безбар’єрний інклюзивний простір для забезпечення рівного доступу до послуг служби зайнятості всім громадянам. Впроваджено принцип "єдиного вікна" для представників соціально вразливих категорій населення. Ветерани, люди з інвалідністю, внутрішньо переміщені особи тепер можуть отримати комплексну підтримку в одному місці: ✅ Консультації щодо соціальних виплат, гуманітарної, матеріальної та правової допомоги ✅ Індивідуальний супровід у пошуку роботи ✅ Психологічну та професійну реабілітацію Перспективи ринку праці: На початку липня в базі столичної служби зайнятості налічувалось майже 3 500 вакансій. На одну вакансію у Києві претендує один безробітний Київська служба зайнятості допомагає як безробітним,так і працюючим здобувати нові навички та професії за сертифікатом або ваучером. Навчання за сертифікатом доступне для зареєстрованих безробітних. Програма охоплює широкий вибір актуальних професій та проводиться в ліцензованих закладах освіти. Навчання за ваучером дає можливість отримати нову професію чи спеціальність або підвищити свій професійний рівень та навчатися у вибраному закладі освіти. Найбільш популярними напрямками для навчання стали:
- кравець
- водій різних видів транспорту (автомобілів, трамваїв, тролейбусів)
- сапер
Серед спеціальностей найчастіше обирають:
- медицину
- психологію
- фармацію
- програмування
Такі освітні програми допомагають безробітним стати більш конкурентоспроможними на ринку праці, знайти нову роботу або покращити свої шанси на кар'єрне зростання. Це важливий крок у підтримці тих, хто шукає роботу, і водночас у забезпеченні ринку праці кваліфікованими фахівцями. Київська служба зайнятості активно підтримує розвиток підприємництва через програми "Власна справа" та "Грант для ветеранів та їх подружжя". Ці ініціативи мають значний вплив на економіку міста та створення нових робочих місць. У 2024 році:
- 476 учасників цих програм отримають фінансування на свої бізнес-проєкти
- Загальна сума грантів перевищить 144 мільйони гривень
Ці гранти не лише допомагають людям розпочати або розширити власний бізнес, але й стимулюють створення нових робочих місць:
- Очікується, що грантоотримувачі створять понад 950 нових робочих місць
- В середньому, на кожен профінансований проєкт припадає 2 нові робочі місця
Програми охоплюють широкий спектр бізнес-ідей - від невеликих сімейних підприємств до інноваційних стартапів. Вони особливо важливі для ветеранів та їхніх сімей, надаючи можливість успішно інтегруватися в мирне життя через підприємницьку діяльність. "Наша мета - посилити соціальний захист громадян від безробіття та сприяти створенню нових робочих місць. Ми постійно розширюємо спектр послуг, адаптуючись до потреб як шукачів роботи, так і роботодавців", - зазначив директор Київського міського центру зайнятості Дмитро Новицький. Станом на 1 липня 2024 року 2 500 мешканців столиці продовжують пошук роботи за допомогою Київської служби зайнятості.
Джерело: Київський міський центр зайнятості.