Плекаймо слово! У СШ № 76 відбулося свято до Дня української писемності (фото)
У спеціалізованій школі № 76 імені Олеся Гончара відбулося свято до Дня української писемності та мови, яке підготували учні 5-В класу. Учасники свята зуміли донести глядачам непростий і тернистий шлях розвитку українського письма, починаючи з найдавніших часів, коли ще люди не вміли розмовляти, а спілкувалися лише за допомогою знаків.
В усьому світі українська мова визнана однією з найзвучніших. Тому вона така мелодійна і неповторна, бо увібрала в себе гомін полів, лісів і морів нашої України. Вона переткана й вишита калиною, барвінком і вишневим цвітом. У ній дзвенить слава запорожців і січових стрільців. Нею написані невмирущі твори Котляревського, Шевченка, Франка, Карпенка-Карого, Лесі Українки, Коцюбинського, Гончара, Загребельного. Вона живеш у прекрасних піснях свого народу.
9 листопада, за православним календарем, ще й день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця. Нестор звів в одне ціле різні літописи, створені його попередниками, творчо опрацював їх, збагатив своїм літописом, і з-під його пера вийшла цілісна й тематично завершена книга. З піднесенням Нестор розповідає про початок слов'янської писемності, пов'язаний з іменами Кирила і Мефодія, послідовником яких він був, про піклування Ярослава Мудрого про освіту, заснування ним бібліотеки.
Не завжди мова вiльно могла звучати і розвиватися в Україні. На цьому шляху були і перепони, і заборони. Протягом кількох століть жорстоко знищувалася культура українського народу. Особливої наруги зазнала наша мова. Її забороняли, ігнорували, принижували, охрестивши «холопською». Але рідна мова встала з колін, так само, як піднялася й наша Україна.
Мова — це показник культури людини. Недаремно кажуть: «Заговори, щоб я тебе побачив». На жаль, сьогодні є небагато людей, які володіють досконало рідною мовою. Причиною цієї прикрості стало насамперед те, що в результаті злиття української і російської мов утворився так званий «суржик», який є небезпечним і шкідливим, оскільки засмічує і поганить одну з найкрасивіших мов світу.
Тож, говорімо українською! Візьмімо все краще з надбань наших предків, щоб відродилася і розквітла Україна, щоб усміхнулася доля нашому народу.