Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Святошинська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Поговоримо про стрес з психологом Центру у справах сім’ї та жінок «Родинний дім»

Опубліковано 24 січня 2014 року о 14:55

Кожен з нас потребує певну кількість стресу, для того щоб добре жити. Це те, що піднімає нас з ліжка зранку і дає нам енергію і цікавість займатися справами. Без стресу ми не матимемо мотивації для виконання повсякденних справ.

Стрес – це відповідь нашого тіла на вимоги, спрямовані на нього. Невеликий стрес – є сприятливим чинником для діяльності, але забагато стресу виснажує Ваш організм і стосунки.

Стрес стає проблемою – дистресом – коли його занадто багато або мало. Брак стресу означає, що наше тіло недостатньо стимулюється, ми почуваємо нудьгу та ізольованість. Прагнучи знайти стимул, багато людей роблять речі, які шкодять їм (такі, як вживання наркотиків) або суспільству (наприклад, вчинення злочинів).

Забагато стресу, з іншого боку, може спричинити низку проблем зі здоров’ям, включаючи головний біль, розлад шлунку, високий кров’яний тиск і, навіть, інсульт або хвороби серця. Він часто стає причину того, що ми почуваємо недовіру, злість, тривогу та страх, які у свою чергу можуть зруйнувати стосунки як удома, так і на роботі.

Люди часто відчувають себе перевантаженими внаслідок якоїсь події або чинника, що запускають стрес. Вони не обов’язково мають бути негативними (такими як смерть того, кого ми любили, безробіття або розлучення); вони також можуть виглядати приємними (новий партнер, нова робота або відпустка). Такі відчуття можуть бути гострими (як результат тяжкої втрати або звільнення) або хронічними (співпадаючи з довготривалою незайнятістю або перебуванням у поганих стосунках).

З метою долання стресу багато людей звертаються до речей, які не тільки не ефективні для цього, але й не сприяють здоров’ю. Негативні способи подолання стресу включають:

-         вживання алкоголю;

-         заперечення проблеми;

-         вживання наркотиків;

-         переїдання;

-         куріння;

-         невдоволена поведінка.

Чому б замість цих шкідливих способів, не спробувати щось з наступного.

-       Cон – проста 30 – 40 хвилинна бездіяльність поновить вашу енергію.

-       Масаж – відвідання фахівця або попросити друга чи партнера.

-   Творче самовираження – перенаправлення своєї енергії на щось творче, таке як гра в театрі, на музичному інструменті, написання віршів або спів.

-       Сміх – він не тільки покращить ваше самопочуття, але й ваш вигляд.

-      Ставлення до себе з повагою – ми звертаємося до себе весь час, навіть тоді, коли ми цього не усвідомлюємо. Така «розмова з собою» визначає ваше ставлення до себе та уявлення про себе, тому намагайтеся змінити їх у більш позитивну сторону.

-        Медитація, спокійні роздуми та техніки релаксації.

 

Запитайте більшість людей, що для ниє є стресом, і вони скажуть вам – занадто мало часу у добі.

Сьогодні час – це найбільш цінний предмет споживання. Ми всі викривлюємо вибір, тривожимось за задоволення сім’ї, співробітників та друзів – всіх, хто очікує від нас абсолютної уваги до своїх проблем.

Але які ваші власні пріоритети? Яких цілей ми хочете досягти – і що є найбільш важливим для вас? Спробуйте наступні питання, для того щоб допомогти собі з’ясувати власні пріоритети.   

 

«Визначте свою мету – залиште час, щоб подумати та напишіть про своє життя і цілі. Написання такого твердження щодо мети може допомогти вам дізнатися, що є важливим для вас у житті: ким ви хочете бути і чого хочете досягти.

Зрозумійте на що ви витрачаєте свій час – подумайте про те, як ви можете краще розставити пріоритети і перерахувати навантаження у вашому житті. Чи можете ви категоризувати своє життя за такими категоріями: «важливе», «досить важливе» та «неважливе»? Або більш складно за наступними: «термінове і важливе», «важливе, але не термінове», «термінове, але не важливе» та «не термінове і не важливе». Не ставтеся несерйозно до часу для відпочинку, сну або інших непродуктивних справ – вони важливі для вашого здоров’я.

Перегляньте свої ролі – чітке встановлення ролей допоможе вам створити порядок і збалансувати ваше життя. Ваші ролі розширюють свій репертуар і роблять внесок у досягнення своєї особистої мети.

Визначте свої цілі – розробіть ціль щодо кожної ролі, яку ви виконуєте на наступному тижні. Це не мають бути види діяльності, вони мають бути такі прості як бути спокійнішими зі своїми дітьми.

Організуйте свій тиждень – плануйте свій тиждень наперед використовуючи щоденник або намалювавши свою власну карту/схему. Якщо щось заважає вам завершити цю справу, не турбуйтеся. Просто спробуйте заповнити його у іншому місці або зробіть це першим пунктом у плані на наступний тиждень.

Оцініть свій тиждень – в кінці першого тижня подивіться реалістично на те, як він пройшов. Які були найбільші успіхи? Які плани були менш успішні? Визначте поворотні моменти – ті, коли ви свідомо вирішили, що одна справа важливіша за іншу. Чи потребують ваші цілі перегляду?

Насолоджуйтесь успіхом – жодний графік не гарантує миттєвого успіху, але пам’ятайте, що його контролюєте ви. Робіть переоцінку своїх цілей і ролей кожного тижня так, щоб зблизити розрив між найважливішим для вас і тим, як ви витрачаєте свій час», - радить О.Ю. Коляда психолог вищої категорії Центру у справах сім’ї та жінок «Родинний дім» Святошинського району м. Києва, член Української спілки психотерапевтів.

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux