Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Святошинська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Попри COVID-19 Київ не знижує темпів у подоланні епідемії ВІЛ/СНІД – Ганна Старостенко

Опубліковано 22 жовтня 2021 року о 09:26
фото

Попри пандемію COVID-19 столиця дотримується зобов’язань згідно з Паризькою декларацією «Ініціатива прискорення дій у великих містах: покінчимо з епідемією СНІДу», що була підписана Києвом у 2016 році. Більше того, на сьогодні можна говорити про покращення маркерних показників та досягнення певних результатів у реалізації стратегії Fast-Treck Cities. Про це повідомила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко під час виступу на Конференції «Фаст-Трек міста – 2021».

«На сьогодні увага медичної та громадської спільноти прикута до епідемії COVID-19. Проте місто спільно з медичними закладами та громадським сектором, що працюють у сфері ВІЛ-послуг, доклали всіх зусиль, аби програми профілактики та лікування ВІЛ не зупинилися, адаптувалися та працювати у реаліях пандемії», – підкреслила Ганна Старостенко.

Зокрема, столиці вдалося досягти певних результатів за усіма показниками:

1. «90% осіб, які живуть з ВІЛ, та знають свій ВІЛ-статус» – від початку року показник збільшився на 5,2% та становить 77,2% (станом на 01.01.2020 – 72%).

2. «90% осіб, які знають свій ВІЛ статус та отримують лікування» – цьогоріч показник зріс до 83,4% (станом на 01.01.2020 року становив 80%).

3. «90% людей, які живуть з ВІЛ, отримують АРТ лікування, та вірусне навантаження не визначається» – збільшився до 95% (станом на 01.01.2020 року показник становив 90%).

Такі здобутки стали можливими саме завдяки профілактичним програмам, яке місто впроваджує спільно з медичним, державним та громадським сектором. Ідеться про мобільні бригади, мобільні амбулаторії, пункти обміну шприців, що дозволили охопити послугами 90% груп ризику, безкоштовне надання шприців, презервативів, лубрикантів, тестування на ВІЛ, залучення груп підвищеного ризику до доконтактної профілактики.

«Крім того, серед успішних заходів варто відзначити телемедицину, телефонне та онлайн-консультування, супровід кожного виявленого пацієнта, що дозволило максимально залучити їх до лікування. Зауважу, що препарати вони мали змогу отримувати не тільки у закладах охорони здоров’я, а й в аптечних мережах міста. Також була організована персональна доставка препаратів соціальними працівниками до місця проживання пацієнта», – додала заступниця голови КМДА.

Окремо Ганна Старостенко розповіла про роботу серед людей, які вживають ін’єкційні наркотики. Вона складається з профілактичних заходів, що впроваджуються неурядовими організаціями, та активного залучення до програми замісної терапії та програми лікування ВІЛ-інфекції.

«Зокрема, у столиці впроваджена децентралізація послуг замісної підтримувальної терапії на базі первинної ланки надання медичної допомоги у кожному районі міста, що дозволило охопити більшу кількість людей, які вживали ін’єкційні наркотики. Така комплексна довгострокова робота дала свої результати – зменшення парентерального шляху інфікування ВІЛ-інфекції з 90,7% у 1998 році до 36,9% у 2020 році», – зазначила Ганна Старостенко.

Джерело: КМДА.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux