Поради лікаря онко-гінеколога щодо профілактики раку молочної залози
Опубліковано 20 лютого 2015 року о 10:22
фото
Актуальною проблемою сучасної гінекологічної служби є рак молочної залози. Не дивлячись на досягнення в лікувальній та діагностичній сферах, як і раніше, смертність серед жінок з цим захворюванням залишається достатньо високою. Отже, запорукою успіху в боротьбі проти раку – його профілактика. Усім відомо, що набагато легше захворювання попередити, аніж лікувати.
Профілактика в цілому включає багато факторів. Основні поради надає лікар онко-гінеколог філії №3 КНП «КДЦ» Святошинського району Тетяна Олексіївна Міргаязова.
Харчування та рак молочної залози:
- Питома вага жирів у щоденному раціоні не повинна перевищувати 30%;
- Заміняйте тваринні жири рослинними;
- Намагайтесь обмежити вживання кондитерських виробів, шоколаду, вершків, жирних сирів та м’яса, копченостей;
- Віддавайте перевагу білому м’ясу та рибі;
- Щоденно вживайте велику кількість свіжих овочів, фруктів та соків;
- Збільшуйте вживання клітковини (хліб з борошна грубого помелу, каші, багаті на клітковину овочі (особливо сирі), зелень, бобові);
- Не зловживайте алкогольними напоями.
Загальні рекомендації (Європейський кодекс проти раку):
- Не паліть. Якщо ви маєте цю шкідливу звичку, намагайтесь позбутись її якомога швидше;
- Не зловживайте алкогольними напоями;
- Уникайте тривалого впливу сонячного проміння. Захищайте відкриті ділянки шкіри за допомогою лосьйонів та кремів, що мають сонцезахисний ефект;
- Слідкуйте за інструкціями з безпеки праці. Ваше робоче місце повинно бути захищене від факторів, що шкідливо впливають на Ваше здоров’я та стимулюють розвиток раку;
- Дотримуйтесь рекомендацій з раціонального харчування;
- Уникайте надмірної ваги, обмежуйте вживання жирної їжі;
- Негайно звертайтесь до лікаря у випадках: якщо Ви знайшли ущільнення в молочних залозах, зміни в родимках, кровотечі, не пов’язані з менструацією або під час менопаузи, постійний кашель та сиплість, безпричинну втрату ваги.
- Щорічно проходьте обстеження у гінеколога з обов’язковим цитологічним дослідженням (мазок з шийки матки), та поцікавтесь результатами у лікаря.
- Щомісячно проводьте самообстеження молочних залоз, а також обстеження молочних залоз у фахівця та мамографію один раз на 2 роки після 40, та 1 раз на рік після 50 років.
Джерело: КНП «КДЦ» Святошинського району