Повірте в диво у День Святого Миколая!
19 грудня в Україні відзначають День Святого Миколая, єпископа Мир Лікійських, що в Малій Азії. Це свято прийшло до нас 1088–1089рр. за часів князя Всеволода Ярославовича. І за церковним календарем має назву «Празник Святого Отця нашего Миколая, архієпіскопа Мир Ликійських Чудотворця».
Історія свідчить, що Миколай жив за часів імператора Костянтина (ІV ст.) і був архієпископом у Мирах. Народився у багатій сім’ї і зростав доброю та чуйною до чужої біди дитиною.
Недовго тривало щасливе дитинство, бо батьки померли дуже рано. І хоча хлопчикові нічого не бракувало, він жив під опікою родичів, все ж таки відчував нестачу батьківської ласки і любові. Маленький сирота все частіше тікав з багатого будинку до друзів, дітей убогих батьків, які жили в темних глиняних хатах і нерідко лягали спати голодними.
Найбільше бідувала родина Петруся. Батько був уже дуже старим і немічним, мати лежала хвора, а сам Петрусь бігав у холод босим. Увечері Микола тихенько, щоб слуги не помітили, побіг до комори, набрав у торбину борошна, налив пляшку олії, набрав повні кишені яблук, відшукав пару теплих панчіх та нові постільці та сховав усе у велику торбу.
Уранці старий батько Петруся знайшов торбу біля свого порогу і не міг натішитися дарунками. А від кого подарунки кому дякувати - не знав.
Минули роки. Миколай став священиком. Віддав усе своє майно бідним людям і скрізь чинив тільки добро. Одного разу він врятував невинного чоловіка, батька багатьох дітей, від страти, запропонувавши своє життя, проте помилували обох.
Священик Миколай своїм милосердям заслужив винагороду у Бога - благодать творіння чудес. Після смерті його було визнано святим, а мощі в 1087 році перенесено у м. Бар, що в Італії, де їх було перепоховано. Саме з того часу щороку 19 грудня ми відзначаємо День Миколи-Чудотворця.
У цю ніч усі мають бути щасливі. І ті, що роблять дарунки, і ті, що отримують. А найбільше щастя - робити добро. За традицією, в цей день батьки вночі кладуть дітям подарунки під подушки, зберігаючи у таємниці свою причетність до подарунків, для того, щоб діти вірили у чудо, звершуване святим Миколаєм і вчилися милосердя у святого.
Із давніх-давен День Святого Миколая відзначали весело. Завчасно готували маленькі даруночки, пекли печиво, запрошували музик, запрошували гостей. І звичайно ж, чекали найголовнішого нічного гостя - Миколу-Чудотворця, запалювали свічки, читали молитви.
Святому Миколаю повсякчас допомагають добрі ангели. Де сталося лихо - має линути молитва до Миколая-Чудотворця. Він і допоможе в скрутну годину, і порадить, і втішить.
У пам’ять про милосердя святого Миколая цього дня відзначається також Міжнародний день допомоги бідним.
Хто не знає про святого Миколая? Щороку приходить він у кожну господу з миром і дарунками. Для маленьких стає чарівною казкою, коли невидимо з’являється вночі і кладе під подушку такі бажані гостинці. Виростають діти - і добра казка зникає, а Миколай залишається. Наслідуймо і ми, добро і вчинки Миколая!
19 грудня в дошкільному навчальному закладі №249 відбулося свято до дня Святого Миколая «Святий та добрий Миколай до нас в садочок завітай!».
В садочок завітав Миколай не сам, а з своїми помічниками-янголами. Святий Миколай повчав дітей, що треба вміти слухати і прощати, бути вдячними батькам за піклування про них, бути слухняними і щирими, відповідальними.
А для дорослих він сказав, що у будь-якій ситуації ми повинні залишатися людьми, тобто, завжди пам’ятати про те, що люди послані на Землю робити добро і бути щасливими.
Здійснилися бажання всієї дітвори. Миколай приніс малятам подаруночки свої, а діти дякуючи Миколаю-Чудотворцю розказали вірші і заспівали веселих пісень. У дітей та батьків залишилися гарні спогади про свято.
Джерело: управління освіти Святошинського району.