Про шкоду від випалювання сухої трави


Спалювання листя і сухої трави вкрай небезпечне. До складу диму від спалювання трави та листя входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини - одні з найбільш отруйних для людини речовин.
Спалювання листя та трави призводить до руйнування ґрунтового покриву, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми. За нормальних умов, коли листя перегниває, необхідні для розвитку рослин речовини повертаються до ґрунту.
На природних ділянках і газонах вогонь знищує насіння і коріння трав'янистих рослин, пошкоджує нижні частини дерев і кущів та верхні частини їх коріння. Знищення природної листяної підстилки мінімум вдвічі збільшує промерзання ґрунту.
При спалюванні трави на присадибних ділянках або торішньої стерні на фермерських полях, вдовж доріг, виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, ліси, і навіть житлові будинки.
Крім того, спалювання трави - одне з головних джерел викидів вуглекислого газу до атмосфери, що пов'язані з господарською діяльністю людини. При дуже частих пожежах згорає не лише суха трава, але і накопичена в ґрунті мертва органіка, і відповідно збільшуються викиди вуглекислого газу. І як результат посилюється "парниковий ефект".
Наведених вище аргументів цілком достатньо для того, щоб відмовитися від випалювання сухої трави повсюдно. На жаль, поки що про таку відмову залишається тільки мріяти - суха трава щорічно палахкотить по всій території нашої країни, продовжуючи наносити колосальний збиток як природі, так і людям.
Джерело: відділ з питань надзвичайних ситуацій