Профілактика насильства в сім’ї – одне з головних завдань служби дільничних


У відділі по організації роботи дільничних інспекторів міліції Святошинського районного управління міліції столиці приборканням сімейних дебоширів займається інспектор відділу дільничних інспекторів міліції Ірина Зелена.
Для дільничних допомогти людині, розібратися в суті її проблеми,надати кваліфіковану допомогу – прямий обов’язок. Питання лише в тому, наскільки ефективно міліція може впливати на її вирішення? Скептицизм, що звучить у запитанні, невипадковий, адже недаремно в народі говорять: чужа родина – сутінки. Трагедії сімейного життя, як правило, невидимі: конфлікти відбуваються подалі від людських очей, у будинках і квартирах, у місцях, які з юридичного погляду не підпадають під правову класифікацію «суспільних».
Багато хто замовчує сімейні проблеми, але трапляються випадки, коли без втручання відповідних органів ситуацію не вирішити. Інспектор відділу дільничних інспекторів міліції районного управління Ірина Зелена надає практичні рекомендації, як діяти у випадках коли родинна сварка переросла в бійку: - «Передовсім необхідно звернутися до органів внутрішніх справ із заявою про вчинення насильства. Процедура її розгляду полягає в тому, що дільничний інспектор, складає матеріали про факт скоєння правопорушення на сімейно–побутовому підґрунті. Якщо з'ясовується, що факт злочину місця не мав, особі, яка вчинила насильство виноситься офіційне попередження про неприпустимість насильства в сім'ї. І головне: впродовж року з цією особою проводиться профілактична робота органами внутрішніх справ. Щодо окресленого є виняток: така процедура стосується лише осіб, що досягли 16-річного віку. Однак офіційне попередження – лише перший крок. Після повторного вчинення насильства потерпілому, за узгодженням із районним прокурором і начальником органу внутрішніх справ міліції, виноситься захисний припис. Згідно нього особі, яка скоїла насильство, забороняється здійснювати акти фізичного, сексуального, психологічного або економічного характеру стосовно потерпілого, а також одержувати інформацію про місце перебування жертви, якщо вона змінила місце проживання, розшукувати і відвідувати її, вести з нею телефонні розмови. Таке обмеження встановлюються терміном до 30 діб».
На сьогоднішній день чимало чоловіків замість того, щоб вирішувати ті чи інші життєві проблеми так, як того потребує їх призначення захисника, добувача, надійної опори, впадають у депресію та «лікуються» оковитою. Тому жінки сприймають Ірину Зелену як людину, яка краще зрозуміє їх, підтримає. Буває хтось із них, просто поділиться своїми проблемами – і вже стає легше. А ті, кого доводиться із колегами захищати під час п’яних сварок, дуже вдячні за суттєву допомогу та виховний момент.
Керівництву приємно чути вдячні позитивні відгуки про роботу своїх підлеглих. Дуже добре, коли працівники міліції, з гордістю за свою професію, від щирого серця, надають таку необхідну людям допомогу.