Радіодиктант національної єдності у ЗЗСО № 35


Цьогоріч 21-й радіодиктант національної єдності прочитав відомий український письменник Юрій Андрухович. Він є і автором тексту. За словами Андруховича, текст диктанту, що мав назву Слідом за пам’яттю, — початок його майбутнього нового роману.
9 листопада відомі українці написали диктант у прямому ефірі офлайн із дотриманням карантинних вимог. Студію для цього облаштували в читальній залі Національної бібліотеки імені Вернадського і в приміщенні радіохабу Академії суспільного мовлення.
Радіодиктант традиційно проводять щороку в День української писемності та мови (9 листопада), починаючи з 2000 року. Мета такого флешмобу — об'єднати українців довкола державної мови.
Тисячі українців щороку беруть участь у флешмобі й приєднуються до події не лише в Україні, але й по всьому світу.
Найактивнішими учасниками флешмобу є школярі, студенти та викладачі навчальних закладів, але щороку диктант розширює межі — у ньому беруть участь представники найрізноманітніших професій, а також відомі спортсмени, актори, бізнесмени та політики.
Учні і вчителі нашої школи традиційно приєдналися до написання диктанту.
"Текст доволі складний, я б не мав шансів написати його без помилок, якби не був його автором. Написав на 4-ку по 5-ти бальній системі. Я уклався з максимально дозволених 200 слів, у 199 слів", — відзначив перед початком диктанту автор тексту письменник Юрій Андрухович.
Текст диктанту оприлюднять на сайті Українського радіо 11 листопада об 11:00. Тому всі учасники, які хочуть надіслати свій текст для перевірки, мають на це одну астрономічну добу.
Роботи прийматимуть онлайн та офлайн:
- паперовий лист потрібно надіслати за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001 (важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше ніж 10 листопада);
- онлайн свою роботу можна надіслати на скриньку [email protected] (можна зробити фото чи скан власноруч написаного тексту).
Після оприлюднення диктанту 11 листопада (об 11:00) електронні листи не прийматимуть.
Для зручності організатори підготували електронну форму для отримання робіт, щоб можна було надіслати диктант за допомогою будь-якого гаджета. Її оприлюднять на сайті ukr.radio 9 листопада.
Усі надіслані роботи перевірить спеціальна фахова комісія. Роботи, написані без помилок, отримають подарунки від партнерів проєкту. Результати оголосять упродовж 1 − 2 місяців, залежно від кількості отриманих листів.
Джерело: ЗЗСО № 35.