Реформування системи охорони здоров’я, забезпечення доступності медичних послуг
На сьогодні в Україні відбувається реформування системи охорони здоров’я, а саме другий етап реформування, реалізація якого відбувається в Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та м. Києві.
Фактично реформа розпочалася у 2011 році в пілотних регіонах. Мета реформи – поліпшення здоров’я населення, забезпечення рівного й справедливого доступу усіх громадян до медичних послуг належної якості.
На першому етапі необхідно було відокремити первинну ланку медичної допомоги, що за новою моделлю надаватиметься центрами первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) із мережею амбулаторій і ФАПів.
Нова модель системи охорони здоров’я грунтуватиметься на наданні допомоги лікарем загальної практики/сімейної медицини – сімейним лікарем.
Відокремлена від первинної допомоги вторинна амбулаторна медична допомога (ВМД) надаватиметься клініко-діагностичними центрами (КДЦ) або клініко-діагностичними підрозділами лікарень.
На сьогодні завершився І-й етап реформування медичної галузі у Святошинському районі міста Києва, визначений Національним планом дій на 2013 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентноспроможна економіка, ефективна держава» та соціальними ініціативами Президента України.
У районі розпочали роботу 3 Центри первинної медико-санітарної допомоги та Консультативно-діагностичний центр.
Вдосконалюється система фінансового забезпечення медичної сфери, запроваджено безоплатну перекваліфікацію для лікарів та збільшено держзамовлення на підготовку лікарів загальної практики – сімейної медицини.
Впровадження 2-го етапу медичної реформи в районі йде за планом: наразі відбувається архівація документації, інвентаризація майна в амбулаторно-поліклінічних закладах району, підготовлено пакети документів щодо створення центрів первинної медико-санітарної допомоги та консультативно-діагностичного центру шляхом злиття амбулаторно-поліклінічних закладів та створення на їх майновій базі комунальних некомерційних підприємств, підготовлено акти передавальних робіт.
З метою покращення медичного обслуговування населення та надання первинної медичної допомоги, з ініціативи Святошинської районної в м. Києві адміністрації, на ринках району створені так звані «скриньки здоров’я», де людина в разі потреби, може одержати медичну консультацію та необхідну медичну послугу.
Сьогодні в районі функціонує 10 амбулаторій загальної практики / сімейної медицини. Впродовж 9 місяців 2013 року направлено на курси циклу «загальна практика-сімейна медицина» 22 лікаря.
Джерело: відділ з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Святошинської РДА.