Роль лікаря-педіатра в діагностиці синдрому вегето-судинної дисфункції у дітей та підлітків
З початком навчального року діти шкільного віку нерідко починають скаржитися на головний біль і навіть біль у серці. У дітей часто змінюється настрій, виникає сонливість, апатія, або навпаки, труднощі із засинанням. Інколи у дитини можуть бути запаморочення, біль у м’язах, а від педагогів надходять скарги на неуважність на уроках або погане засвоєння матеріалу.
Такі ознаки можуть свідчити про розвиток у дитини синдрому вегето-судинної дисфункції. З такими, або подібними скаргами батькам у першу чергу потрібно звернутися до дільничного педіатра. Завдання якого полягає у ранньому виявленні симптомів захворювання, а також з’ясування особливостей режиму навчання, беручи до уваги такі фактори, як високі учбові навантаження, несприятливі психологічні обставини в сім’ї чи в дитячому колективі, дефіцит уваги з боку батьків, малорухливий спосіб життя.
Такий комплексний підхід допомагає вчасно внести корективи в режим навчання та відпочинку дитини, дати пораду батькам щодо подолання гіпокінезії (заняття фізичною культурою, прогулянки, перебування на свіжому повітрі), повноцінного харчування дитини. Дуже бажано, а в ряді випадків просто необхідно, знизити рівень неконтрольованого інформаційного потоку, що значно виріс з розвитком цифрових технологій.
Допомогу з усіх питань, що турбують пацієнтів та їх батьків, надасть дільничний педіатр в КНП «ЦПМСД №2» Святошинського району міста Києва, за адресою вул. Василя Кучера, 5.
Джерело: КНП «ЦПМСД №2» Святошинського району міста Києва