Розпочато третій раунд вакцинації дітей проти поліомієліту


З 25 січня 2015 року стартував третій раунд додаткової імунізації проти поліомієліту.
Додаткова трьохтурова імунізація була розпочата у жовтні 2015 року у відповідь на спалах поліомієліту, який зафіксовано в Україні та підтверджено Всесвітньою організацією охорони здоров’я та Центром з контролю та профілактики захворюваності США – найбільшими світовими організаціями, які ведуть нагляд за поліомієлітом. Імунізація передбачена в національному масштабі з використанням оральної полівакцини (ОПВ) для усіх дітей віком від 2 місяців до 6 років.
Вакцинації ОПВ у рамках третього раунду підлягають усі діти, які щеплені від поліомієліту раніше за віком, так і щеплені частково, з порушенням календаря щеплень, віком від 2 місяців до 10 років (9 років 11 місяців 29 днів).
Діти, які не отримали жодної дози вакцини проти поліомієліту, отримують першу дозу інактивованої поліомієлітної вакцини (ІПВ) та можуть бути далі вакциновані ОПВ не раніше ніж через 14 днів після отримання ІПВ.
Діти, які раніше (більш ніж 14 днів) отримали щонайменше одну дозу інактивованої поліомієлітної вакцини (ІПВ окремо чи в складі комбінованих вакцин або ОПВ), повинні отримати ОПВ в рамках раундів вакцинації ОПВ незалежно від часу отримання останньої дози.
Тривалість третього раунду вакцинації ОПВ складає 2 тижні (з 25 січня по 05 лютого) з можливістю його подовження, враховуючи ускладнення епідситуації з грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій.
Щеплення будуть проводитись у закладах охорони здоров’я, дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах.
Джерело: Управління охорони здоров’я.