«Шляхами минулого»: учні СШ №196 відвідали відроджену столицю трьох українських гетьманів (фото)
29 жовтня 2013 року учні спеціалізованої школи № 196 відвідали відроджену столицю трьох українських гетьманів місто Батурин, що на Чернігівщині.
Метою екскурсії було ознайомити учнів з історією рідного краю, поглибити та розширити знання про побут, традиції та звичаї козацьких часів.
З перших кроків по Батурину, учні відчули яку надзвичайну ауру має місто. Таємниці та загадки з сивих віків відчуваються в Батурині на кожному кроці.
Вслухаючись в захоплюючі розповіді екскурсоводів, ступаючи землею, стежками, якими ходили українські гетьмани, мимохідь постає перед очима не просто мальовниче місто – а велична золотава столиця тогочасної Лівобережної України.
З 1994 року в Батурині розташований Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця». Головною пам’яткою Батурина є реконструйована цитадель козацьких часів Батуринській фортеці, а також величний палац останнього гетьмана Лівобережної України Кирила Розумовського.
Цитадель є центром Батуринської трагедії 1708 року, коли місто було вщент зруйноване, а все населення знищене. Майже 300 років цитадель перебувала в забутті, і лише в 2008 році воскресла з попелу, даючи можливість нам – нащадкам козацького роду побачити будинок гетьмана, Гетьманську казну, дерев’яну церкву Воскресіння Господнього, а також пам’ятний гранітний хрест жертвам Батуринської трагедії.
І хоча сьогодні козацькі гармати в цитаделі, на щастя, мовчать, проте, навіть крізь віки, можна почути голоси героїчних захисників міста та стогін закривавленої багатостраждальної землі.
Великий інтерес у дітей викликала колекція заповідника, в якому зберігається понад 15 тисяч експонатів козацького періоду.
Діти ознайомилися з унікальними пам'ятками архітектури, історії, археології, природи, відчули в своєму серці всю чарівність України доби Гетьманщини.
Учні відвідали головну визначну пам'ятку Батурина – величний палац останнього гетьмана лівобережної України Кирила Розумовського – єдине в Україні творіння придворного архітектора Катерини II шотландця Чарльза Камерона. Маєток так і не став резиденцією Кирила Розумовського, лише в 2009 році відбулось його урочисте відкриття в присутності нащадків гетьманського роду.
Сьогодні цей палац – не лише шедевр архітектури, подібних якому немає в Україні. Це єдиний музей Кирила Розумовського с експозицією унікальних картин, ікон, меблів.
Учні були в захваті від екскурсії, і впевнені, що отримані в Батурині знання вони зможуть використати надалі на уроках історії України, географії та української літератури.
Джерело: відділ з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю за поданням СШ №196