Сміттєзвалища – біда Святошинського району (фото)


В наш час ні для кого не є таємницею загострення проблеми забруднення навколишнього середовища, що пов’язані з відходами, як промисловими так і побутовими. Накопичення промислових та побутових відходів (ППВ) створює ряд негативних екологічних ефектів і негативно впливає фактично на всі компоненти довкілля. Зокрема, забруднює атмосферне повітря, підземні та поверхневі води, ґрунти, відповідно негативно впливає на всі види живих організмів.
На превеликий жаль така біда є і в Святошинському районі. Сміттєзвалища для місцевих жителів – справжнє стихійне лихо, бо ж мало того, що отруюють повітря та воду, засмічують дороги і зелену зону, вони є розносниками інфекції.
«Цей стихійний смітник є порушенням всіх санітарно-технічних норм, які тільки є. Не дивно, що така ситуація вкрай обурює громаду і викликає незадоволення. Але виникає запитання – хто це зробив? Чомусь ми весь час сподіваємось, що відповідальність лежить лише на владі, а ми свідомі українці чомусь стоїмо осторонь коли вчиняються такі неправомірні дії. І знову вирішення цієї проблеми лягає на плечі комунальників району не дивлячись на те, що це балансова територія «Укрзалізниці». Але ми не станемо чекати коли вони відреагують на ці неподобства, якщо двадцять років нічого не робили, то в мене є сумніви, що вони зараз розпочнуть активні дії. Тепер ми повинні за бюджетні кошти (які на це зовсім не передбачені), з залученням спецтехніки, зробити санітарне очищення даної території», - прокоментував ситуацію голова району.
Нажаль ефективній роботі спецтехніки на заваді стоять колишні погреби, які були викопані мешканцями прилеглих будинків і вже давно не використовуються, а перетворилися на сміттєві ями. Та робота продовжується, протягом останніх днів з даної території десятки двадцятитонних вантажівок вивезли сміття і це ще не кінцевий результат.
Не треба перетворювати територію району на полігон твердих побутових відходів. Проблема стихійних сміттєзвалищ є глобальною і локальною одночасно. Закликаємо громаду піклуватись не лише про власну будівлю та її територію, а й відповідально відноситись до прилеглої території загалом. Район - це наш дім, ми тут живемо і повинні про нього дбати.