Соціальним педагогам розповіли про основні принципи ведення звітної та робочої документації (фото)


26 жовтня 2017 року в СШ № 76 ім. Олеся Гончара відбулося засідання соціальних педагогів Святошинського району з досвідом роботи від 1 до 3 років, яке провела Лариса Совенко, методист науково-методичного центру управління освіти, молоді та спорту Святошинської РДА.
В вступному слові, Совенко Л.П. відзначила, що засідання фахівців використовуються як ланка передання досвіду роботи з певною категорією соціальних педагогів. Основним завданням такого засідання є вдосконалення знань і вмінь з актуальних проблем професійної компетентності працівників, а провідним організаційним принципом – практична, адресна спрямованість.
Тетяна Вовчок, соціальний педагог СШ № 76 розповіла про використання системного підходу при плануванні роботи соціального педагога на навчальний рік.
Лариса Петрівна підкреслила головні компоненти системного підходу в роботі соціального педагога:
- актуалізація і систематизація знань з основних психолого-педагогічних проблем навчання та виховання учнів;
- оновлення професійних знань, оволодіння новими ідеями і новими знаннями, формування практичної дієвості цих знань, подолання стереотипів практичної діяльності;
- формування та розвиток потреби у постійному вдосконаленні професійної майстерності, творчому зростанні фахівця;
- розширенні світогляду, збагачення культурними цінностями.
Совенко Л.П. розповіла про основні принципи ведення звітної та робочої документації соціальних педагогів (ведення журналу щоденної роботи, журналу реєстрації звернень учнів, батьків, вчителів, статистичний та аналітичний звіти соціального педагога тощо), а Вовчок Т.В. поділилася досвідом ведення звітної та робочої документації в шкільному середовищі.
Також Лариса Петрівна розповіла колегам про Типове положення атестації соціальних педагогів та порядок і принципи на основі яких здійснюється атестація працівників психологічної служби системи освіти.
Методист НМЦ розповіла присутнім про основні напрямки діяльності соціальних педагогів в рамках інклюзивної освіти та відзначила, що в основу інклюзивної освіти покладена ідеологія, яка виключає будь-яку дискримінацію дітей і забезпечує однакове ставлення до всіх дітей, але створює спеціальні умови для дітей з особливими потребами. Навчання дітей з особливими потребами ґрунтується на принципах виваженої педагогіки, яка передбачає, що різноманітність між людьми є природнім явищем.
Підбиваючи підсумки засідання методист НМЦ Совенко Л.П. відзначила, що діяльність соціального педагога в закладах освіти передбачає створення умов для успішної соціалізації та адаптації дитини, як процесу набуття нею соціальної компетентності, формування і ствердження її як особистості, входження в активне громадське життя. Соціальний педагог – ключова фігура в закладі освіти, яка покликана об’єднати зусилля родини, школи, громадськості для надання допомоги дитині. Тому слід зазначити, що робота соціального педагога за будь-яким напрямком стає більш ефективною завдяки співпраці з психологом, педагогічним колективом, батьками, адміністрацією навчального закладу та спеціалістами з різних соціальних служб, правових, медичних установ тощо. Така взаємодія дає змогу здійснювати інтегрований підхід щодо соціально-педагогічного супроводу учнівської молоді в сучасних умовах.
Джерело: управління освіти, молоді та спорту.