Спалення сухої трави – один крок до пожеж!


З початку року на території Святошинського району мі виникло десятки пожеж у природних екосистемах. Причиною загорань як правило стає людський фактор, а саме необережність людей при користуванні вогнем. Часто можна спостерігати, як жовто-червона вогняна стіна із швидкістю мчить полем, залишаючи за собою згарище. Незважаючи на численні застереження фахівців Святошинського районного управління ДСНС України у м. Києві такі пожежі стаються досить часто.
Зауважимо, що штрафи за випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок зі степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю або її залишків передбачені у розмірі 170-340 гривень (з громадян) і від 850 до 1190 (з посадових осіб). Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян у сумі від 340 до 680, а на посадових осіб - від 1190 до 1700 гривень. На жаль, досить часто немає кого штрафувати, бо, щойно винуватець пожежі бачить, як вогонь виходить з-під контролю, швидко покидає місце пригоди.
Загроза того, що вогонь під час спалювання стерні стане неконтрольованим – далеко не найбільша проблема таких пожеж. Згарища на місці полів, луків, скверів завдають непоправної шкоди природі та здоров`ю людей. Ще один украй небезпечний фактор горіння стерні – їдкий чорний дим. Для людей, схильних до алергій, опинитися у зоні згоряння стерні дуже небезпечно. Та найстрашнішим таке випалювання є в зоні міста, де на ґрунті і рослинах осідають важкі метали. Вдихаючи дим, люди отруюють свій організм. Крім того, спалюють і сміття, серед якого чимало пластику, а небезпечні продукти згоряння вітер здатен переносити на великі відстані.
Варто підкреслити, що такі пожежі – це й підвищений ризик займання торфовищ. Такі загорання охоплюють великі площі і їх важко загасити, бо торф може горіти у всіх напрямках, незалежно від сили вітру. Навіть невеликий дощ не здатен загасити палаюче торфовище. Коли горить торф, він спалює коріння дерев, які від цього можуть падати, а густий дим дуже небезпечний. Тільки десята частина пожеж на торфовищах стається через самозаймання.
Святошинське районне управління ДСНС у місті Києві звертається до всіх громадян з проханням не спалювати суху траву та не провокувати виникнення пожеж, котрі завдають чимало збитків.
Джерело: Святошинське районне управління ДСНС України у м. Києві