Спеціальна школа-інтернат № 16 відсвяткувала ювілей


Спеціальна школа-інтернат № 16 м. Києва, заснована 14 жовтня 1958 року, урочисто відсвяткувала свій 60-літній ювілей.
Привітати заклад освіти люб’язно завітали заступник Голови Святошинської районної державної в місті Києві адміністрації Наталія Гусєва, яка вручила Почесну грамоту колективу та працівникам за досягнуті успіхи у професійній діяльності, начальник Управління освіти, молоді та спорту Юрій Дубовецький, який нагородив педагогів та відзначив високий рівень їх фахової майстерності, подарував мультимедійну звукопідсилюючу апаратуру для подальших шкільних свят і побажав нових творчих успіхів у корекційній роботі .
За дорученням Президії освітян тепло привітала Голова Святошинської організації профспілки Людмила Заворітько, щиро побажала колективу успіхів, благополуччя і добра, розвитку закладу і подарувала колективу поїздку до Чернігова.
З турботою про дітей з особливими освітніми потребами від Громадської приймальні Олександра Третьякова закладу переданий сучасний посуд.
Тепло згадала історію закладу вихователь-методист Ільїна В.В., що працює з перших днів відкриття.
Особливу повагу викликало нагородження відзнакою «За відданість справі» вчителів-ветеранів, що працюють понад півстоліття. Пригадали перших директорів , серед яких Дубовецький О.П., батько начальника районного Управління освіти, молоді та спорту.
Сердечно вітали колектив науковці-співробітники відділу освіти дітей з порушеннями інтелектуального розвитку Інституту спеціальної педагогіки та психології імені Миколи Ярмаченка Олена Чеботарьова та Анна Блеч, з якими плідно співпрацює заклад освіти над осучасненням програмового забезпечення. Приємно було почути щирі слова від колег освітян – директорів спеціальних шкіл м. Києва та ЗЗСО Святошинського району і побажанням від всесвіту щоб доброта, віддана учням, поверталася у вигляді успіхів і благополуччя.
Другом закладу є Начальник ГУ ДКСУ України в м. Києві Тетяна Грицун, яка подарувала дітям розвивальні ігри «Лего» та нові світильники.
Від Голови ДСНС України Миколи Чечоткіна до ювілею заклад отримав нові металопластикові вікна в актовий зал.
Зворушливі романси пролунали від друга школи Заслуженої артистки України, члена Спілки художників Наталки Полтавець.
Подякувати педагогам прийшли випускники, які успішно інтегрувалися у суспільстві, продовжують навчання у професійних ліцеях міста і здобувають перемоги у творчих конкурсах серед людей з інвалідністю.
Найбільш зворушливим було вдячне вітання від батьків, які відмічали, що в умовах спеціальної школи діти отримали віру у власні можливості, відчули повагу, впевненість у власних силах. А творчі здобутки вихованців, продемонстровані на виставці та на сцені є найкращим свідченням їх успішності, розвитку компенсаторних можливостей, успішної адаптації. Комфортне емоційне середовище сприяє створенню ситуації успіху.
Вдячні батьки підготували чудові власні вокальні виступи серед яких арія «Хабанера» з опери Ж.Бізе «Кармен» у виконанні солістки Національної опери Наталії Кислої, пісня «Як у нас на Україні» від мами першокласника, учасниці міжнародних конкурсів Ірини Ручки.
Дивовижний торт із зображенням мальовничого шкільного подвір’я приготувала мама учня 4 класу.
І на завершення свята батьки у подарунок колективу школи запросили талановитих київських музикантів – Стаса Галайдюка ( гітара) та Павла Фруміна (скрипка) із концертом колоритної єврейсько-цигансько-балканської музики. У концерті лунали також «Happy Birthday to you» та «Гуцулка Ксеня».
Свято залишило у всіх присутніх піднесений настрій, тепло душ від єднання та необхідності спеціального закладу освіти для певної категорії суспільства.
Щиро вдячні всім за підтримку, співпрацю та доброзичливість!
Джерело: Спеціальна школа-інтернат № 16