Сприяння у працевлаштуванні громадянам, яким складно на рівних конкурувати на ринку праці
Новий Закон України «Про зайнятість населення» від 05.07.12 № 5067 діє з 01.01.2013 року. Положення цього Закону спрямовано на сприяння у працевлаштуванні громадянам, яким складно на рівних конкурувати на ринку праці.
Для працевлаштування громадян, які мають додаткові гарантії зайнятості, установам та організаціям з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб (далі - роботодавець) встановлюється квота у розмірі 5% середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік.
При цьому роботодавцю, що приймає на нові робочі місця осіб з додатковими гарантіями у сприянні працевлаштуванню ( крім неповнолітніх, яким виповнилося 15 років та які за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть, як виняток, прийматися на роботу) та яким надано статус безробітного, за направленням територіальних органів державної служби зайнятості, строком не менше ніж на 2 роки щомісячно компенсуються фактичні витрати у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за відповідну особу.
Важливим аспектом при виконанні квоти є те, що роботодавці самостійно її розраховують – з урахуванням чисельності громадян, які на умовах повної зайнятості вже працюють в організаціях і належать до таких, що неконкурентоспроможні на ринку праці.
6 правил виконання квоти для працевлаштування
- До квоти враховуються особи з додатковими гарантіями зайнятості. Особи з інвалідністю теж мають додаткові гарантії зайнятості, однак у квоту не враховуються.
- У квоту враховуються особи, які працюють на умовах повної зайнятості.
- Періоди врахування у квоту і документи, що підтверджують право особи на додаткові гарантії у сфері зайнятості, визначені законодавством.
- Фактичне виконання квоти розраховується як усереднений показник.
- Працівники – сумісники у квоту не входять.
- Якщо особа має кілька підстав для зарахування у квоту, вона враховується один раз.
Джерело: УПСЗН Святошинського району.