Студенти Київського університету права НАН України долучилися до Мовчазної ходи Студентської ради м. Києва в День пам'яті жертв голодомору (фото)
Запалена свічка на підвіконні - життєстверджуючий символ, який об'єднує націю спільною пам'яттю і загальної надією.
В День пам'яті жертв голодомору студенти Київського університету права НАН України разом зі студентською громадою міста долучилися до Мовчазної ходи Студентської ради м. Києва.
Президент України Петро Порошенко під час траурних заходів в День пам'яті жертв голодоморів зазначив: "Сьогодні нам як ніколи потрібна єдність. І я вірю, що ми здатні вивчити уроки історії. І хай не сподіваються знову підкорити Україну. Ми стали сильними, мудрими і ми дамо відсіч. Ніколи не здамося, ніколи не припинимо боротьби!"
Голодомор 1932-1933 рр. був не випадковим явищем природного чи соціального походження, а наслідком цілеспрямовано застосованого більшовицькою владою терору голодом, тобто геноцидом.
Студентська рада м. Києва об’єднала студентів з усіх університетів столиці заради спільної ходи та вшанування пам'яті жертв Голодомору. Скорботна хода відбувалася від ДПСП «Арсенал» до Національного музею "Меморіал пам'яті жертв голодоморів в Україні".
Студенти Київського університету права НАН України не були винятком – велика кількість молоді прийшли віддати шану загиблим.
Молодь мовчки йшла… розмірковувала над трагедією, несучи в руках лампадки та символічні букети з колосків.
Як відомо, термін "геноцид" (genocide) уперше вжив 1944 р. американський правник польсько-єврейського походження Рафаель Лемкін у своїй книжці, присвяченій пануванню "осі Берлін - Рим" в окупованій Європі, окреслюючи цим гітлерівські злочини щодо цивільного населення. Перша частина терміна - genos - з грецької означає "раса" або "народ", друга - cide з латинської (caedre) означає "мордувати". Отже, слово позначало процес мордування або винищення народу або релігійної, расової групи.
Джерело: Київського університету права НАН України