Студенти «Університету третього віку» прослухали лекцію про Казимира Малевича


16 березня 2017 року студенти «Університету третього віку» Територіального центру соціального обслуговування Святошинського району м. Києва відвідали тематичний захід, присвячений 139-тій річниці від Дня народження видатного художника Казимира Малевича. Захід відбувся у Центральні районній бібліотеці ЦБС «Свічадо»
Казимир Малевич – український художник-авангардист, один із засновників нових напрямків в абстрактному мистецтві – супрематизму та кубофутуризму. Народився Казимир 23 лютого 1878 року в місті Києві в сім’ї з польським корінням.
До 17 років жив на Поділлі, Харківщині, Чернігівщині. Малювати вчився у Миколи Пимоненка в Київській мистецькій школі. У 1904 переїхав до Москви. Вдосконалював майстерність в училищі живопису, скульптури і архітектури та в студії Ф. Рерберга. Малювати вчився у Миколи Пимоненка в Київській мистецькій школі.
У картинах першого періоду творчості Казимир Северинович намагався поєднати принципи кубізму, футуризму та експресіонізму, став одним із засновників абстрактого мистецтва. В 1915 році започаткував новий модерністський напрям у мистецтві – супрематизм («Чорний квадрат на білому тлі»; «Біле і чорне»), видавав журнал «Supremus». Кілька років Малевич викладав у Вітебській художній школі, потім керував інститутом художньої культури в Ленінграді). Малевич з однодумцями утворив групу авангардистів, які поширювали ідею нового бачення мистецтва.
Найвідомішою роботою в біографії і творчості Малевича є твір «Чорний квадрат». Цю роботу доповнюють полотна «Чорне коло», «Кельтський хрест». Серед інших відомих картин художника – «Червоний квадрат», «Скаче червона кіннота».
Помер Малевич Казимир Северинович 15 травня 1935 року в місті Ленінграді.
Лекція доповідача була дуже цікавою та доповнювалась переглядом найголовніших творів художника. З великим задоволення студенти «Університету третього віку» роздивляли його картини, адже його творчість є актуальною і у наш час.
Джерело: управління праці та соціального захисту населення