Студенти «Університету третього віку» відвідали музей Лесі Українки (фото)


06 квітня 2017 року студенти «Університету третього віку» відділення денного перебування Територіального центру соціального обслуговування Святошинського району м. Києва вирушили на екскурсію до музею Лесі Українки. Організував культурний захід психолог відділення денного перебування Максим Панченко.
Студентам розповіли, що Леся Українка тривалий час жила і працювала в місті Києві на колишній Маріїнсько-Благовіщенській вулиці (тепер Саксаганського, 97), де зараз розташований музей. Тут вона мешкала з 1899 по 1910 роки. Це місце пам`ятне ще й тим, що поряд з Косачами жили родини М. Лисенка і М.П. Старицького. Дружина М. Лисенка вчила малу Лесю музиці. Тут вона чула поетичне слово М. Старицького. Пізніше звідси вона ходила на засідання літературного гуртка «Плеяда». Ці кімнати зустрічали Лесю після лікування і операцій.
Тут завжди було людно: приходили друзі, знайомі, відвідувачі в справах видання журналів «Рідний край» і «Молода Україна», редакція яких містилася в цьому ж помешканні, оскільки головним редактором цих часописів була мати поетеси Ольга Петрівна Косач (літературний псевдонім – Олена Пчілка). Старші діти Косачів здобували освіту, працювали в різних містах і періодично, вже зі своїми сім’ями, приїздили побачитися з рідними.
З великим зацікавленням та з чудовим настроєм студенти прослухали розповідь екскурсовода.
Довідково: експозиція музею розташована на двох поверхах: на верхньому представлені світлини та матеріали про життя і творчість Лесі Українки та інших членів родини і близьких Лесі Українці людей, рукописи, перші видання творів, особисті речі. На першому поверсі в п'яти кімнатах за спогадами сестри письменниці Ізідори відтворено інтер'єр квартири родини Косачів: їдальні, вітальні, кімнати брата Миколи Косача, кімнати самої Лесі Українки та кімнати її матері Олени Пчілки.
Сім залів літературної експозиції розповідають про життєвий і творчий шлях Лесі Українки, про родини Драгоманових і Косачів, коло друзів та однодумців поетеси. Майже повністю експозиція побудована на матеріалах ХІХ – початку ХХ ст.
Джерело: управління праці та соціального захисту населення