Субсидія без порушень
Житлова субсидія дає змогу найменш захищеним категоріям громадянам користуватися житлово-комунальними послугами. Таку підтримку держава забезпечує коштами платників податків, тому отримувачам слід відповідально надавати відомості про себе. Щоб уникнути порушень, які можуть спричинити припинення субсидії та застосування санкцій, дотримуйтеся таких порад:
1. Вірно вказуйте у декларації членів сім’ї та тих, хто проживає у помешканні!
У декларації про доходи і витрати слід указати інформацію не лише про осіб, які зареєстровані та фактично проживають у житловому приміщенні, а і про їхніх членів сім’ї (чоловіка, дружину, неповнолітніх дітей) — незалежно від реєстрації та фактичного місця проживання.
2. Декларуйте реальні доходи!
У декларації слід задекларувати доходи, інформація про які відсутня в податковій та пенсійному фонді. Це може бути дохід від здачі майна в оренду, доходи від реалізації власної продукції, майна, недекларовані доходи, отримані під час роботи по договору, стипендії, інші надходження (у тому числі — закордонні перекази).
3. Не приховуйте справжній майновий стан!
Не забудьте зазначити:
- будинки і квартири;
- транспортні засоби;
- земельні ділянки;
- інформацію щодо придбання протягом 12 місяців перед зверненням майна, товарів чи оплату послуг на суму від 50 тисяч гривень.
4.Повідомляйте вчасно про зміни!
Якщо під час отримання житлової субсидії у Вас змінився склад сім’ї, склад зареєстрованих у житловому приміщенні, набір житлово-комунальних послуг, з’явився транспортний засіб з датою випуску до 5 років, було придбано майно, товари або сплачено послуги на суму понад 50 тисяч гривень — слід повідомити про це орган, що призначив субсидію, протягом 30 календарних днів.
Також врахуйте: якщо хтось із членів сім’ї вийшов на пенсію і не працює — Ваш розмір субсидії по розрахунку може бути збільшений.