Світочі козацького духу (фото)
«Перед Богом нашим всевишнім, перед святою Покровою, перед українським народом і козацьким товариством — ім’ям моїх матері і батька, святою землею нашою клянусь, що готовий віддати всі свої сили і життя, захищаючи споконвічну свободу народу нашого рідного, дідівські вікові порядки та звичаї, незалежну і соборну Україну!»
(з клятви козака на вірність Україні)
Чотирнадцятий рік поспіль 14 жовтня Україна відзначає День українського козацтва, який збігається з одним із найвеличніших християнських свят – Покрови Пречистої Богородиці. 7 серпня 1999 р. Президент України, враховуючи історичне значення й заслуги козацтва в утвердженні української державності та його вагомий внесок у сучасний процес державотворення, визначив цю дату своїм указом.
З нагоди Дня українського козацтва у бібліотеці ім. Махтумкулі Централізованої бібліотечної системи «Свічадо» управління культури, туризму та охорони культурної спадщини Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації проведено інформаційну годину «Світочі козацького духу». До уваги користувачів книжкова виставка «Степ та воля - козацька доля», та історичний журнал «Козацькому роду нема переводу». Інформаційні матеріали, які підготувала для користувачів бібліотекар І категорії Яремчук Людмила Миколаївна, присвячені Козаччині - добі небаченого піднесення народного духу, добі видатних державних, військових, церковних та культурних діячів — будівничих національної державності, які уславили Україну, зробили її знаною в усьому світі. Сторінки історичного журналу розповіли читачам про козацтво, яке піднялося у військовій справі до рівня кращих європейських армій XVII-XVIII ст., і чимало європейських правителів намагалися залучити козацтво як серйозну силу на свій бік, або використати його для досягнення власних політичних цілей.
Народ ставився до запорожців з повагою і любов'ю, сприймав їх як символ мужності, честі, людської і національної гідності.
Бібліотека ім. Махтумкулі ЦБС «Свічадо» (вул. Зодчих, 6) запрошує до перегляду інформаційних матеріалів, присвячених історичній епосі козацтва, яка створила багатогранну, глибоку духовність та стала гордістю і окрасою української культури.
Джерело: управління культури, туризму та культурної спадщини Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації