Святкування Міжнародного дня числа π


14 березня у світі відзначається незвичайне свято - Міжнародний день числа «Пі» (International π Day). Уперше його святкували в 1988 році в науково-популярному музеї «Эксплораторіум» у Сан-Франциско.
З цим незвичайним числом ми стикаємося вже в молодших класах школи, коли починаємо вивчати круг і коло. Число π - математична константа, що виражає відношення довжини кола до довжини його діаметру.
У повсякденних обчисленнях ми користуємося спрощеним написанням числа, залишаючи тільки два знаки після коми - 3,14. Поглянувши на нього, відразу ж стає очевидним, чому День числа "Пі" – 14 березня (чотирнадцятий день третього місяця).
Також Міжнародний день числа "Пі", випадково або навмисно, співпадає з днем народження видатного фізика сучасності Альберта Ейнштейна.
10 - 11 березня 2020 року у Міжшкільному навчально-виробничому комбінаті до відзначення Міжнародного числа "Пі" були проведені цікаві тематичні заняття. Математики та інформатики всього світу дуже люблять це свято, відмічаючи його різноманітними цікавими заходами. Ми теж не стояли осторонь.
Учні старшої школи (10 - 11 класи СШ № 185 ім. В. Вернадського, СШ № 304, ЗЗСО № 222) у рамках вивчення основ програмування писали програми з використанням числа π.
Дев’яті класи СШ № 185 ім. В. Вернадського та СШ № 304 узяли участь в інтерактивній грі «У пошуках скарбів πрата Флінта», складаючи різноманітні ребуси, кросворди, анаграми з числом π.
Учні 8 класів СШ № 185 ім. В. Вернадського в рамках цього свята мали змогу повторити тему «Кодування даних». Їм було запропоновано в графічному редакторі розфарбувати зображення, в якому кольори були закодовано з використанням різних систем числення. Виконавши повністю роботу, вони знайшли на малюнку значення числа π.
Під час свята від спільної роботи отримали задоволення як здобувачі освіти, так вчителі закладу, дізналися більше про оточуючий світ, вільно і невимушено працювали з такою математичною константою, як число «Пі».
Джерело: МНВК.