Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Святошинська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Така бажана і плідна зустріч (фото)

Опубліковано 18 березня 2015 року о 11:42
фото

Від 1 вересня 2014-2015 навчального року у середній загальноосвітній школі № 206 Святошинського району розпочато роботу за право носити ім’я великого театрального діяча Леся Курбаса.

Поряд з екскурсіями до музею театрального мистецтва, відкриттям фотоекспозиції, присвяченій видатному режисеру, роботою шкільного театру-студії “Березіль”, іншими заходами, 16 березня 2015 року відбулася давно очікувана незвичайна подія: делегація школи побувала у Національному центрі театрального мистецтва ім. Леся Курбаса. Цього сподівалися давно, і до поважної установи завітали директор школи Лаговська С.В., заступник директора з навчально-методичної роботи Кравець О.А. та голова шкільного методичного об’єднання учителів української мови та літератури Блізніченко О.А.

Тут вразило все: і великий портрет Леся Курбаса, і тематичні гобеленівські колажі, і розміщені у двох поверхах навчальні студії, і камерний зал для вистав – скрізь панувала якась особлива аура піднесення і творчості. Проте особливе враження залишило саме спілкування з директором центру – доктором мистецтвознавства, академіком Академії мистецтв України Неллі Корнієнко. Радість зустрічі була обопільною: педагоги одержали глибоку інформацію про постать Леся Курбаса, про його діяльність, а працівники центру були в захопленні від того, що одна із столичних шкіл проводить дійсно кропітку, по-справжньому дослідницько-пошукову роботу навколо імені Леся Степановича Курбаса, щоб мати право носити почесне ім’я новатора української сцени.

Неллі Миколаївна розповіла, що центр театрального мистецтва співпрацює з 27 країнами світу, дуже позитивно оцінила те, що учні школи уже представили на районний конкурс дві роботи у рамках Всеукраїнського конкурсу науково-дослідницьких робіт Малої академії наук про постать Леся Курбаса.

До розмови долучився і відомий актор, режисер, театрознавець Лесь Танюк. Саме до нього звернулися гості з питаннями, чи є нині послідовники Леся Курбаса в українському театрі, звідки черпала свої ідеї нового театру людина, що випередила час.

У ході цікавої розмови окреслились і питання наступних кроків у пошуково-дослідницькій роботі. Лесь Танюк запропонував видати шкільний літературний журнал, розпочати проведення майстер-класів з акторами української сцени, проводити літературні читання, присвячені Лесю Курбасу, відвідувати вистави у Національному центрі театрального мистецтва. А у подарунок співрозмовникам Лесь Танюк передав власну книгу про свого учителя “Мар’ян Крушельницький”, мультимедійні диски з історії українського театру та творчої спадщини Леся Курбаса.

Дарчий напис у книзі свідчить про упевненість автора, що наш навчальний заклад обов’язково досягне визначеної мети:

“Майбутній школі імені Леся Курбаса – від автора – з побажанням виховати таких же світочів культури, як незабутній Лесь Курбас”.

 

Джерело: школа № 206.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux