Тиждень педагогічної майстерності в СШ №76


Ми змінили своє оточення так радикально, що тепер повинні змінювати себе, щоб жити у цьому новому оточенні.
(Норберт Вінер, американський вчений)
Наш час – це епоха постійних змін у технологіях, зокрема освітніх.
Сучасний вчитель – це вчитель, який, володіючи усіма елементами педагогічної майстерності, іде в ногу з часом і активно використовує ІКТ у навчально-виховному процесі.
Сучасний урок – це твір мистецтва, де педагог уміло використовує всі можливості для розвитку особистості учня.
У спеціалізованій школі № 76 імені Олеся Гончара пройшов Тиждень педагогічної майстерності, під час якого досвідчені педагоги показали вміння вибору форм організації навчання, які зумовлюються завданнями освіти і виховання, особливостями змісту різних предметів та їх окремих розділів, конкретним змістом занять, складом, рівнем підготовки і віковими можливостями учнів, використання нестандартних підходів до проведення уроків.
На уроках учителі використовували як традиційні методи й форми роботи (фронтальне опитування, бесіда, розповідь, робота з підручниками, таблицями, практичні завдання – залежно від специфіки матеріалу, який засвоюється), так і інноваційні («мозковий штурм», проблемна ситуація, робота в парах і в групах, взаємоперевірка, дискусія, ситуаційно-рольові ігри, диференційовані завдання). Як правило, усі ці форми і методи роботи під час проведення навчальних занять чергувалися, вміло поєднувалися, що забезпечило успішне виконання завдань: розвиваючих, дидактичних і виховних.
Творчим підходом відзначалися уроки Ващенко Н.К. (урок-прем’єра в 10-А класі на тему «Українська драматургія і театр 70-90-х років ХІХ ст.»), Безпрозванної Л.М. та Горової А.Д. (бінарний урок в 11-А класі на тему«Графічний метод розв’язування показникових та логарифмічних рівнянь»), Микитенко Н.І. (урок біології у 8-А класі на тему «Клас ракоподібні»), Попової О.С. (урок-подорож з української мови у 6-Б класі на тему «Іменник як частина мови. Іменники назви істот і неістот»), Кабули В.П. (урок-конференція з фізики в 11-А класі на тему «Явище електромагнітної індукції. Закон електромагнітної індукції»), Гринець М.В. (урок-презентація з англійської мови в 10-А класі на тему «Молодіжні угрупування»), Прищепюк Н.В. (урок української літератури в 9-В класі на тему «Особливості байок Г.Сковороди»), Одинецької С.О. (урок української літератури в 7-В класі на тему «Шляхетність, відповідальність, мужність українських козаків за повістю А.Чайковського «За сестрою»).
Проведена в період Тижня педагогічної майстерності робота сприяла професійно-фаховому зростанню педагогічних працівників, розвитку їх творчого потенціалу.
Джерело: СШ №76